TATU talabasi oʻzbekcha dasturlash tilini ishlab chiqdi
Menu | 06-02-2026 | 15:05
“Doʻppi lang” dasturlash tilining asosiy maqsadi dasturlashga endi kirib kelayotgan yoshlar orasida dasturlashni targʻib qilish va ularga tushunarli, qiziqarli hamda oʻzbek tiliga moslashgan dasturlash muhitini taqdim etish hisoblanadi.
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti rektori Baxtiyor Maxkamov boshchiligida universitet rahbariyati TTJ-1 da istiqomat qilayotgan talabalarning yashash sharoitlari bilan yaqindan tanishdi.
Menu | 06-02-2026 | 09:22
Tashrif jarayonida talabalar bilan ochiq va samimiy muloqot o‘tkazilib, ularning turar joy sharoitlari atroflicha ko‘zdan kechirildi. Xususan, xavfsizlik masalalariga alohida e’tibor qaratilib, is gazidan zaharlanish xavfini oldini olish hamda energiya resurslaridan oqilona foydalanish bo‘yicha zarur tavsiyalar berildi. Talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollar va mavjud muammolar yuzasidan fikr-mulohazalarini bildirdilar. Bildirilgan murojaatlar tinglanib, ularni hal etish bo‘yicha amaliy taklif