💬 Taqdim etilgan loyihalar xakamlar hay’ati tomonidan quyidagi mezonlar asosida baholandi: • Yangilik darajasi; • Amaliy qo‘llanilishi; • Texnik yechimi; • Ijtimoiy ahamiyati.
TATU'da ActInSpace xalqaro xakatoni bo‘lib o‘tdi
Menu | 31-01-2026 | 15:26
✨ Tadbir mamlakatimizda kosmik texnologiyalar sohasida kadrlar salohiyatini oshirish, yoshlarning ilmiy-texnik ijodkorligini rivojlantirish hamda xalqaro hamkorlikni mustahkamlash yo‘lidagi muhim qadam bo‘ldi.
2026-yil 30-yanvar kuni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetining 6 (759)-sonli Ilmiy kengash majlisi bo‘lib o‘tdi.
Menu | 31-01-2026 | 09:57
🔄 Kengash tarkibidagi ayrim o‘zgarishlar, shuningdek, prorektorlar rotatsiyasi haqida ham ma’lumot berildi. 👏 Majlis yakunida Kengash raisi barcha ilmiy darajaga erishgan hamkasblarni tabriklab, kelgusidagi faoliyatlariga muvaffaqiyat tiladi.
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida ta’lim va raqamli iqtisodiyot sohasi integratsiyasini mustahkamlash, talaba-yoshlarga zamonaviy bilim va amaliy ko‘nikmalar berish maqsadida AloqaBank ATB homiyligida tashkil etilgan “FinTech laboratoriyasi”ning tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Menu | 30-01-2026 | 10:33
Ushbu laboratoriya davlatimiz rahbari ilgari surgan "tarmoq-korxona-oliygoh" zanjiri asosidagi samarali hamkorlikning yorqin namunasi bo‘lib, raqobatbardosh va yuqori malakali mutaxassislarni tayyorlashga xizmat qiladi. Bizni kuzating: