Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti “Radio va mobil aloqa” fakulteti dekani X. Sattarov hamda “Elektronika va radiotexnika” kafedrasi katta o‘qituvchisi K. Saidov Turkiyaning Bilkent universiteti UNAM ilmiy-tadqiqot markaziga tashrif buyurdilar.
24-08-2026 | 10:18 Batafsil
VAKANT O‘RINLAR UCHUN QO‘SHIMCHA TANLOV BOSHLANDI!
2026/2027-o‘quv yili uchun 56,7 ball va undan yuqori natija qayd etgan, biroq talabalikka tavsiya etilmagan abituriyentlar uchun vakant o‘rinlarga qo‘shimcha tanlov boshlandi.
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida narkojinoyatlarning oldini olish bo‘yicha o‘rganish ishlari olib borildi
Oliy Majlis Senatining 2026-yil ikkinchi yarim yilligiga mo‘ljallangan ish rejasiga muvofiq, avgust oyida Toshkent shahrida yoshlar hamda xotin-qizlar o‘rtasida giyohvandlik vositalari, psixotrop va boshqa kuchli ta’sir qiluvchi moddalar iste’moli, ularning tarqalish sabablari hamda profilaktika ishlarining samaradorligini o‘rganish belgilangan.
24-08-2026 | 10:15 Batafsil
Oliy ta’lim tashkilotlari, akademik litsey va texnikumlarda yangi o‘quv yili boshlanish sanasi belgilandi
2026/2027-o‘quv yilida akademik litsey va texnikumlarda o‘quv jarayonlari 2-sentyabrdan boshlanadi.
20-08-2026 | 09:44 Batafsil
So'nggi E'lonlar
HURMATLI PROFESSOR-О‘QITUVCHILAR VA ILMIY TADQIQOTCHILAR!
Sizlarni 2026-yil 28-avgust kuni soat 1000 da bo‘lib o‘tadigan Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.09/2025.27.12.Т.01.02 raqamli ilmiy Kengash qoshidagi 05.01.09 - “Hujjatshunoslik. Arxivshunoslik. Kutubxonashunoslik” ixtisosligi bo‘yicha Ilmiy seminarga taklif etamiz. Ilmiy seminarda quyidagi ish ko‘rib chiqiladi.
24-08-2026 | 10:04 Batafsil
Hurmatli ustozlar, hamkasblar, doktorantlar, tadqiqotchilar!
18-08-2026 | 15:44 Batafsil
Toshkent axborot texnologiyalari universitetida taһsil olayotgan talabalar usһun Tosһkent viloyati va Tosһkent sһaһrida joylasһgan ijara xonadon olisһi bo'yicha
2026-2027 o‘quv yilida Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida taһsil olayotgan talabalar usһun Tosһkent viloyati va Tosһkent sһaһrida joylasһgan ijara xonadon olisһi bo'yicha
17-08-2026 | 10:56 Batafsil
PROFESSOR-OʻQITUVCHILAR UCHUN ERASMUS+ KA171 AKADEMIK MOBILLIK TANLOVI EʼLON QILINADI!
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti (TATU) hamda Serbiya Respublikasining “Academy of Technical Applied Studies Polytechnics” (RS BELGRAD24) oliy taʼlim muassasasi oʻrtasidagi Erasmus+ KA171 grant loyihasi doirasida professor-oʻqituvchilar uchun akademik mobillik tanlovini ochiq deb eʼlon qiladi!
15-08-2026 | 15:09 Batafsil
Abiturientlarga
Ko‘p beriladigan savollar
Abiturientlar tomonidan eng ko‘p beriladigan savollar bilan tanishing. Ushbu bo‘limda savol qoldiring.
Mutaxassislik yo‘nalishlari
Ushbu bo‘limda mutaxassislik yo‘nalishlari, mos test kodlari va imtixon fanlari bilan tanishing.
Qabul nizomi
Universitet qabul nizomi va me’yoriy hujjatlar bilan ushbu bo‘limda tanishib chiqing.
Talabalarga
Talabalar tomonidan ko‘p beriladigan savollarga ushbu bo‘limda javob toping. O‘qish va ilimiy jarayonga oid savollar qoldirishingiz mumkin.
On-layn resurslar
Talabalar uchun on-line resurslar, elektron kutubxona, masofaviy ta’lim va videodarsliklar.
Stipendiyalar, grantlar va kreditlar
Talabalar uchun turli grant dasturlari, davlat stipendiyalari va chet el grantlari haqida batafsil bilib oling.

ПРЕДСТАВИТЕЛИ ТУИТ ПОСЕТИЛИ ЦЕНТР UNAM УНИВЕРСИТЕТА БИЛКЕНТ
Декан факультета «Радио и мобильная связь» Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми Х. Саттаров и старший преподаватель кафедры «Электроника и радиотехника» К. Саидов посетили научно-исследовательский центр UNAM Университета Билькент в Турции.
24-08-2026 | 10:18 Подробнее
НАЧАЛСЯ ДОПОЛНИТЕЛЬНЫЙ КОНКУРС НА ВАКАНТНЫЕ МЕСТА!
Для абитуриентов, набравших 56,7 балла и выше, но не рекомендованных к зачислению в качестве студентов на 2026/2027 учебный год, начался дополнительный конкурс на вакантные места.
В ТУИТ ПРОВЕДЕНО ИЗУЧЕНИЕ МЕР ПО ПРОФИЛАКТИКЕ НАРКОПРЕСТУПЛЕНИЙ
В соответствии с планом работы Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан на второе полугодие 2026 года в августе в городе Ташкенте запланировано изучение вопросов употребления среди молодежи и женщин наркотических средств, психотропных и других сильнодействующих веществ, причин их распространения, а также эффективности профилактических мероприятий.
24-08-2026 | 10:15 Подробнее
ОПРЕДЕЛЕНА ДАТА НАЧАЛА НОВОГО УЧЕБНОГО ГОДА В ВУЗАХ, АКАДЕМИЧЕСКИХ ЛИЦЕЯХ И ТЕХНИКУМАХ
На 2026/2027 учебный год установлены даты начала учебного процесса в образовательных учреждениях.
20-08-2026 | 09:44 Подробнее
Последние Объявления
Уважаемые преподаватели, коллеги, докторанты и исследователи!
Приглашаем вас принять участие в научном семинаре при Научном совете DSc.09/2025.27.12.T.01.02 по присуждению ученых степеней при Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хорезми.
18-08-2026 | 15:44 Подробнее
ВНИМАНИЮ СТУДЕНТОВ ТУИТ!
На 2026/2027 учебный год для студентов Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми опубликован список квартир, расположенных в городе Ташкенте и Ташкентской области, доступных для аренды.
17-08-2026 | 10:56 Подробнее
ОБЪЯВЛЕН КОНКУРС НА АКАДЕМИЧЕСКУЮ МОБИЛЬНОСТЬ ERASMUS+ KA171 ДЛЯ ПРОФЕССОРСКО-ПРЕПОДАВАТЕЛЬСКОГО СОСТАВА!
Ташкентский университет информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми объявляет конкурс на академическую мобильность для профессорско-преподавательского состава в рамках грантового проекта Erasmus+ KA171, реализуемого совместно с Academy of Technical Applied Studies Polytechnics (RS BELGRAD24) (Белград, Сербия).
15-08-2026 | 15:09 Подробнее
ОБЪЯВЛЕНЫ ОКОНЧАТЕЛЬНЫЕ РЕЗУЛЬТАТЫ КОНКУРСА (МАНДАТ)!
Объявлены результаты конкурсного отбора по итогам вступительных тестовых испытаний на направления бакалавриата высших образовательных учреждений на 2026/2027 учебный год.
17-08-2026 | 11:18 Подробнее
Aбитуриентам
Часто задаваемые вопросы
Ознакомьтесь с вопросами, часто задаваемыми абитуриентами.
Направления образования и специальности
Ознакомьтесь с направлениями образования, соответствующими кодами тестов и предметами экзамена
Положение о приеме
Ознакомьтесь с положением о приеме и нормативными документами
Oнлайн ресурсы
Онлайн ресурсы, электронная библиотека, дистанционное образование и видеоучебники для студентов
Различные гранты, государственные стипендии и зарубежные гранты для студентов
Ознакомьтесь с вопросами, часто задаваемыми студентами. Здесь вы можете оставить вопросы, связанные с учебным процессом и научной деятельностью