Tasdiqlangan o‘quv rejasiga muvofiq, joriy yil fevral oyidan boshlab Oʻzbekiston Milliy teleradiokompaniyasi (MTRK)da Televizion texnologiyalar fakulteti 4-bosqich talabalari uchun bitiruv oldi amaliyoti jarayonlari boshlandi.
TATU Samarqand filiali o‘quvchilari Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetigaTUIT OPEN DAYS doirasida tashrif buyurishdi.
Mahalla telekanalining “Mahalla reportaji” ko‘rsatuvi ijodiy jamoasi tomonidan Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti faoliyati, so'nggi yillarda erishilgan yutuqlar haqida maxsus ko'rsatuv tasvirga olindi.
Talabalar quyidagi soha korxona va tashkilotlarida amaliyot o‘tamoqdalar: Elektromagnit moslashuv Markazi DUK;
Belgilangan o‘quv rejasiga muvofiq, joriy yilning 2-fevral sanasidan AKT sohasida kasb ta’limi fakulteti 4-bosqich talabalari uchun bitiruv oldi amaliyoti boshlandi.
Euro-Inf sifat belgisi quyidagilarni anglatadi: Ta’lim dasturlarining Yevropa standartlariga mosligi; Xalqaro ekspertiza asosida baholanganligi; Bitiruvchilarning xalqaro mehnat bozorida raqobatbardoshligi; Talabalar mobilligi va diplomlarning o‘zaro tan olinishi imkoniyati.