Joriy yilning 9-aprel kunidan boshlab Janubiy Koreyaning Gachon universiteti Kompyuter injiniring bo‘limi dotsenti, PhD Akmalbek Abdusalomov tomonidan Cisco WebEx Meetings Server orqali TATUning Dasturiy injiniring va Kompyuter injiniring fakulteti 2 bosqich talabalariga "Dasturiy injiniringga kirish" fani bo‘yicha ingliz va o‘zbek tilida onlayn mashg‘ulotlar olib borilmoqda.
- Talabalarimizga masofadan turib bo‘lsada sifatli hamda eng zamonaviy fanlar bo‘yicha onlayn darslar tashkil etmoqdamiz. Bu borada xorijda faoliyat yuritayotgan hamkasblarimizni ham jalb qilib, talabalarga masofaviy taʼlim berish maqsad qilganmiz, - deydi dasturiy injiniringgi fakulteti dekani B.Akbaraliyev.
Mashg‘ulotlar 15 hafta davomida muntazam ravishda payshanba kunlari soat 14:00 bo‘lib o‘tishi belgilandi.
Barcha talabalarni ushbu onlayn darsda qatnashishlarini so‘rab qolamiz. Zero, karantin davrida ham masofaviy taʼlim orqali bilimlaringizni oshirib boring.

С 9 апреля этого года доцент отделения Кjмпьютерный инжиниринг университета Gachon (Южная Корея), PhD Акмалбек Абдусаломов начал вести онлайн-занятия на английском и узбекском языках для студентов 2 курса факультетов «Программный инжиниринг» и «Компьютерный инжиниринг» по предмету «Введение в Программный инжиниринг». Занятия осуществляются посредством сервера Cisco WebEx Meetings.
- Мы стараемся организовать для наших студентов дистанционное обучение по самым востребованным предметам на качественном уровне. Привлекаем для этой цели коллег, работающих за рубежом, - отметил декан факультета «Программный инжиниринг» Б.Акбаралиев.
Занятия доцента А.Абдусаломова будут проводиться каждый четверг в 14:00 в течение 15 недель.
Призываем всех студентов принять участие в данных онлайн-занятиях, поскольку во время карантина только дистанционное обучение позволит получить образование.