TATU talabalari xalqaro “CECECO Clean Energy Hackathon 2026” tanlovi g‘oliblari!
Ozarbayjonning Boku shahrida bo‘lib o‘tgan nufuzli “CECECO Clean Energy Hackathon 2026” xalqaro musobaqasida 1-o‘rinni qo‘lga kiritgan Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Kompyuter injiniringi fakulteti talabalari Bokuda tashkil etilgan taqdirlash marosimida ishtirok etdilar.
⚡️Mazkur musobaqa Iqtisodiy hamkorlik tashkilotining Toza energiya markazi (CECECO) tomonidan tashkil etilgan bo‘lib, unda Ozarbayjon, Qozog‘iston, Qirg‘iziston, Pokiston, Turkiya va O‘zbekistondan jami 207 ta innovatsion loyiha qatnashdi.
👀Hakamlar hay’ati tomonidan universitetimiz talabalari taqdim etgan “EcoSense” loyihasi yuqori baholanib, jamoa maxsus sertifikat va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
💬G‘olib jamoa a’zolari:
• Feruzbek Baqoyev;
• Bobir Abdullayev
🌱Ushbu xalqaro yutuq TATU talabalarining “yashil energetika” va IT sohalaridagi bilimlarini amaliyotda muvaffaqiyatli qo‘llay olish salohiyati hamda ularning xalqaro miqyosdagi raqobatbardoshligini yana bir bor namoyon etdi.

Студенты ТУИТ победители международного конкурса «CECECO Clean Energy Hackathon 2026»! Основной
Студенты факультета компьютерного инжиниринга Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хоразмий, занявшие 1-е место на престижном международном конкурсе «CECECO Clean Energy Hackathon 2026», проходившем в Баку, приняли участие в церемонии награждения.
Этот конкурс организован Центром чистой энергии Организации экономического сотрудничества (CECECO), в котором приняли участие 207 инновационных проектов из Азербайджана, Казахстана, Кыргызстана, Пакистана, Турции и Узбекистана.
👀 Жюри высоко оценило проект «EcoSense», представленный студентами нашего университета, и команда была награждена специальными сертификатами и памятными подарками.
💬 G "и члены команды:
• Ферузбек Бакаев;
• Бобир Абдуллаев
🌱 Это международное достижение еще раз продемонстрировало потенциал студентов ТУИТ для успешного применения на практике их знаний в области «зеленой энергетики» и IT, а также их конкурентоспособность на международном уровне.