Joriy yilning 30–31-oktabr kunlari Samarqand shahrida “Bilim va jamiyatni bog‘lash: innovatsiyalar va inson rivojlanishiga oid fanlararo yondashuvlar” mavzusidagi O‘zbekiston–Yaponiya rektorlarining V forumi bo‘lib o‘tmoqda.
🏛Mazkur nufuzli anjumanda TATU rektori boshchiligidagi delegatsiya faol ishtirok etmoqda.
Forumda O‘zbekiston va Yaponiyaning oliy ta’lim vazirlari, shuningdek, 100 dan ortiq universitet rahbarlari ishtirok etishmoqda.
🧠Ushbu forum ikki davlat oliy ta’lim muassasalari o‘rtasidagi ilmiy-akademik hamkorlikni mustahkamlash, innovatsiyalarni rivojlantirish va inson kapitalini yuksaltirish yo‘lida muhim platforma sifatida xizmat qilmoqda.
🚫 Ma’lumot uchun:
Forum doirasida TATU rektori bir qator panel muhokamalarida moderator sifatida qatnashishi, shuningdek, TATU va Yaponiya universitetlari o‘rtasida hamkorlik aloqalarini kengaytirish maqsadida B2B uchrashuvlar o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

V Узбекско-японский форум ректоров вузов – сотрудничество в сфере образования, инноваций и человеческого капитала!
• V Узбекско-японский форум ректоров вузов – сотрудничество в сфере образования, инноваций и человеческого капитала!
30–31 октября текущего года в Самарканде проходит V Узбекско-японский форум ректоров вузов на тему «Связь знаний и общества: междисциплинарные подходы к инновациям и развитию человеческого капитала».
🏛 Делегация во главе с ректором ТУТУ принимает активное участие в этой престижной конференции.
В форуме принимают участие министры высшего образования Узбекистана и Японии, а также более 100 руководителей вузов.
🧠Этот форум служит важной площадкой для укрепления научного и академического сотрудничества между высшими учебными заведениями двух стран, развития инноваций и повышения уровня человеческого капитала.
🚫 Для информации:
В рамках форума ректор ТУИТ выступит в качестве модератора в ряде панельных дискуссий, а также планируется проведение B2B-встреч для расширения сотрудничества между ТУИТ и японскими вузами.