Bugun Alisher Navoiy nomidagi kino saroyida Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti talabalari uchun “Jaholatga qarshi ma’rifat” mavzusida uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Unda 9 nafar fakultet dekani, 9 nafar dekan muovinlari va 39 nafar tyutorlar boshchiligida universitetning 1267 nafar talabalari tadbirda ishtirok etishdi.
✅Uchrashuvda O‘zbekiston Respublikasi Din ishlari bo‘yicha qo‘mitasi O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Din ishlari bo‘yicha qo‘mitasi mas’ul xodimi, axborot xizmati rahbari I. Ma’rupov talaba-yoshlarning ilg‘or g‘oya, taklif va tashabbuslari bilan yaqindan tanishish, ularning muammolarini hal qilish hamda ular o‘rtasida ijtimoiy – siyosiy vaziyat barqarorligini ta’minlash, ularni turli ekstremistik oqimlarga qo‘shilib ketishini oldini olish, oliy ta’lim muassasalarida yoshlarni dunyoviylik, vatanparvarlik ruhida tarbiyalashga qaratilgan amaliy chora-tadbirlar va ma’naviy-ma’rifiy ishlarning ta’sirchanligini oshirish, yoshlarimizni har tomonlama sog‘lom va barkamol etib tarbiyalash, o‘z iqtidorlarini namoyish etishlari uchun shart-sharoitlar yaratish hamda mustaqil va erkin fikrga ega iste’dodli yoshlarni qo‘llab – quvvatlashdan iborat ekanligi ta’kidlab o‘tdi.
🇺🇿Tadbir davomida dunyoda bugun ro‘y berayotgan siyosiy jarayonlar, yoshlar ongiga bo‘layotgan axborot xurujlari va ularning oldini olishga qaratilgan chora-tadbirlar xususida ham so‘z yuritildi.

Во дворце кино имени Алишера Навои для студентов Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий состоялась встреча на тему «Просвещение против невежества». В мероприятии приняли участие 1267 студентов университета под руководством 9 деканов факультетов, 9 заместителей деканов и 39 тьюторов.
На встрече ответственный сотрудник комитета по делам религий при Кабинете Министров Республики Узбекистан, начальник информационной службы И.Маърупов, подчеркнул, что нужно поддержать молодёжь во всех сферах. В частности ознакомление с передовыми идеями, предложениями и инициативами студентов, решение их проблем и обеспечение стабильности общественно-политической обстановки среди них, недопущение их присоединения к различным экстремистским течениям, практические меры высшего образования, направленные на воспитание молодежи в духе светскости и патриотизма в учреждениях и повышения эффективности духовно-просветительской работы, воспитания нашей молодежи здоровой и всесторонне развитой, создания условий для проявления самостоятельных и поддерживающих свободомыслящую талантливую молодежь.
В ходе мероприятия также обсуждались политические процессы, происходящие сегодня в мире, информационные атаки на сознание молодежи и меры, направленные на их предотвращение.
В конце мероприятия участникам мероприятия был продемонстрирован видеоролик под названием «Благословение мира».