“AKT sohasida iqtisodiyot va menejment” fakulteti “Elektron tijorat” yo‘nalishi 4-kurs bakalavr talabalari o‘z bitiruv ishlarini O‘zbektelecom AKda himoya qildilar.
• “AKT sohasida iqtisodiyot va menejment” fakulteti “Elektron tijorat” yo‘nalishi 4-kurs bakalavr talabalari o‘z bitiruv ishlarini O‘zbektelecom AKda himoya qildilar.
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida magistratura mutaxassisliklari bo‘yicha magistrlik dissertatsiya himoyalari ishlab chiqarish va ilmiy-tadqiqot tashkilotlari bazasida yuqori saviyada tashkil etildi
♻️ Jumladan, “AKT sohasida iqtisodiyot va menejment” fakulteti “Elektron tijorat” yo‘nalishi 4-kurs bakalavr talabalari o‘z bitiruv ishlarini O‘zbektelecom AKda himoya qildilar.
♻️ Shuningdek, “Raqamli iqtisodiyot” mutaxassisligi magistrantlarining dissertatsiya himoyalari IT Parkda zamonaviy va innovatsion muhitda, soha mutaxassislari ishtirokida o‘tkazildi.
☝️ Himoya jarayonlarida talabalar o‘zlarining ilmiy-amaliy ishlari, innovatsion g‘oyalari hamda raqamli iqtisodiyot, axborot texnologiyalari va zamonaviy boshqaruv tizimlariga oid dolzarb loyihalarini taqdim etdilar.
❗ Jarayonlarda professor-o‘qituvchilar bilan bir qatorda soha mutaxassislari ham ishtirok etib, ishlar yuzasidan o‘z fikr-mulohazalari va tavsiyalarini bildirdilar.
➖ Bitiruv va magistrlik ishlari ishlab chiqarish hamda soha korxonalari bilan integratsiyalashgan holda amalga oshirildi. Ayrim loyihalar doirasida amaliy dasturiy yechimlar ham ishlab chiqildi.
👍 Davlat attestatsiya komissiyasi tomonidan ishlarning dolzarbligi, ilmiy asoslanganligi hamda amaliy ahamiyati alohida e’tirof etildi.
👏 Barcha bitiruvchi talabalarimizni muvaffaqiyatli himoyalar bilan tabriklaymiz hamda kelgusidagi ilmiy va kasbiy faoliyatlarida ulkan muvaffaqiyatlar tilaymiz!

В Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми на высоком уровне были организованы защиты магистерских диссертаций и выпускных квалификационных работ по направлениям, связанным с производством и научными исследованиями.
В частности, в АО «Узбектелеком» успешно защитили свои выпускные квалификационные работы студенты 4-го курса направления «Электронная коммерция» факультета «Экономика и менеджмент в ИКТ-секторе».
Также в IT Park в современной и инновационной атмосфере прошли защиты магистерских диссертаций по специальности «Цифровая экономика» с участием экспертов отрасли.
В ходе защиты студенты представили свои научно-практические исследования, инновационные идеи и актуальные проекты, связанные с цифровой экономикой, информационными технологиями и современными системами управления.
Наряду с преподавателями и профессорами, в процессе защиты принимали участие и специалисты отрасли, которые дали свои рекомендации и экспертные оценки представленным работам.
Выпускные и магистерские работы были выполнены в сотрудничестве с производственными и промышленными предприятиями. В рамках некоторых проектов также были разработаны практические программные решения.
Актуальность, научная обоснованность и практическая значимость работ были особо отмечены Государственной аттестационной комиссией.
Поздравляем всех выпускников с успешной защитой диссертаций и желаем им больших успехов в дальнейшей научной и профессиональной деятельности!