2025/2026-o‘quv yilida bakalavriat va magistratura bosqichlariga to‘lov-kontrakt asosida talabalikka tavsiya etilgan abituriyentlar о’qishini ko‘chirish yoki tiklash uchun tavsiya etilgan talabalar uchun!
💰Kontrakt to‘lovlarining kamida 25 foizini amalga oshirish muddati — 2025-yil 31-oktyabr (shu kuni ham).
⏺Tabaqalashtirilgan va oshirilgan to‘lov-kontrakt asosida qo‘shimcha o‘rinlarga qabul qilinayotgan abituriyentlar hamda o‘qishini ko‘chirayotgan talabalar uchun esa:
💰 Kamida 50 foiz to‘lovni amalga oshirishning so‘nggi muddati ham 2025-yil 31-oktyabr (shu kuni ham) etib belgilangan.
❗️Eslatma:
Agar to‘lovlar belgilangan miqdorlarda va muddatda amalga oshirilmasa, Universitet sizni talabalikka qabul qilish (yoki o‘qishni tiklash/ko‘chirish) bo‘yicha buyruqni rasmiylashtirish huquqiga ega bo‘lmaydi.
✅To‘lov muddatini uzaytirish vakolati faqat O‘zbekiston Respublikasi ta’lim tashkilotlariga qabul qilish bo‘yicha Davlat komissiyasiga tegishli ekanini ma’lum qilamiz.

Для абитуриентов, рекомендованных к переводу или возобновлению обучения на платно-контрактной основе в 2025/2026 учебном году!
💰Срок оплаты не менее 25% стоимости обучения по контракту – 31 октября 2025 года (в тот же день).
⏺️Для абитуриентов, зачисленных на дополнительные места на поэтапной и повышенной платной основе, а также для студентов, переводящих обучение:
💰Срок оплаты не менее 50% стоимости обучения также установлен на 31 октября 2025 года (в тот же день).
❗️Примечание:
В случае невнесения оплаты в указанных размерах и в установленные сроки Университет не вправе издать приказ о зачислении на обучение (или о восстановлении/переводе обучения).
✅Сообщаем вам, что полномочия по продлению срока оплаты принадлежат только Государственной комиссии по приёму в образовательные организации Республики Узбекистан.