💻 Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti rahbariyati, “O‘zmilliybank” AJ hamda “Kelajakka qadam” markazi vakillari ishtirokida haftaning payshanba kuni “Yoshlar kuni” munosabati bilan seminar-uchrashuv tashkil etildi.
👥 Ushbu tadbirda, 2025-yil 14-fevraldagi Davlatimiz Rahbarining “Oliy taʼlim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga koʻmaklashish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi PQ-61-son qarorida belgilangan vazifalar hamda bitiruvchi yoshlarning tadbirkorlik tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash, ularni biznes faoliyatiga yo‘naltirish, innovatsion va istiqbolli biznes g‘oyalarini amalga oshirish uchun yaratilayotgan imkoniyatlar to‘g‘risida batafsil tushuntirishlar berildi.
✅Shuningdek, “Kelajakka qadam” dasturi doirasida “O‘zmilliybank” AJ tomonidan taqdim etilayotgan moliyaviy xizmatlar paketi, imtiyozli kreditlar va yosh tadbirkorlar uchun yaratilgan qulay sharoitlar bilan talabalar yaqindan tanishdilar.
💬 Tadbirda talabalar o‘zlarini qiziqtirgan barcha savollari bilan murojaat qilib, mutasaddi rahbarlardan batafsil javob oldilar.
✅ Mazkur tadbir bitiruvchi yoshlarni tadbirkorlik faoliyatiga keng jalb etish, ularning biznes g‘oyalarini qo‘llab-quvvatlash hamda “Kelajakka qadam” dasturi doirasida yaratilgan imkoniyatlardan samarali foydalanishlarini ta’minlash yo‘lida muhim hisoblanadi.

В честь Дня молодежи была организована встреча, посвященная обеспечению занятости молодежи.
💻 В четверг, в честь Дня молодежи, был организован семинар-встреча с участием руководства Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезмия, представителей АО «Узмиллийбанк» и Центра «Шаг в будущее».
👥 На мероприятии были подробно разъяснены задачи, поставленные в Постановлении Главы нашего государства № ПК-61 «О дополнительных мерах по оказанию помощи выпускникам высших учебных заведений в трудоустройстве» от 14 февраля 2025 года, а также создаваемые возможности для поддержки предпринимательских инициатив молодых выпускников, направления их на предпринимательскую деятельность и реализации инновационных и перспективных бизнес-идей.
✅Кроме того, студенты ознакомились с пакетом финансовых услуг, предоставляемых АО «Узмиллийбанк» в рамках программы «Шаг в будущее», льготными кредитами и благоприятными условиями, созданными для молодых предпринимателей.
💬 На мероприятии студенты задали все свои вопросы и получили подробные ответы от соответствующих руководителей.
✅Это мероприятие важно для широкого вовлечения молодых выпускников в предпринимательскую деятельность, поддержки их бизнес-идей и обеспечения эффективного использования ими возможностей, созданных в рамках программы «Шаг в будущее».