Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti hamda Yagona umumrespublika protsessing markazi — UZCARD rahbarlari ishtirokida haftaning payshanba kuni "Yoshlar kuni" munosabati bilan bitiruvchi talabalar ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda bitiruvchi talabalar bilan samimiy suhbat o‘tkazilib, bugungi kunda ularning bandligini ta’minlash borasida yaratilgan keng imkoniyatlar, xususan UZCARD kompaniyasida faoliyat olib borish istagidagi universitet bitiruvchilari uchun mavjud shart-sharoitlar bilan tanishtirildi. Shu bilan birga talabalarga "UZCARD Academy" dasturi to‘g‘risida ham batafsil ma’lumot berildi.
UZCARD Academy — 4,5 oy davom etadigan intensiv ta’lim dasturi bo‘lib, u IT va fintex sohasida yosh mutaxassislarni tayyorlashga qaratilgan. Tadbir davomida 100 nafar eng saralangan nomzod kompaniya hisobidan to‘liq bepul ta’lim olish imkoniyatlariga ega bo‘lishi haqida yaqindan tanishtirildi.
Shuningdek, ishtirokchilar real fintex loyihalar, amaliy mashg‘ulotlar hamda soha ekspertlari bilan ishlash orqali qimmatli tajriba orttirishlari mumkinligi ta’kidlandi. Bundan tashqari, dastur bitiruvchilari uchun mamlakatdagi yetakchi fintex kompaniyalaridan birida karyerasini boshlash imkoniyati mavjudligi ham qayd etildi.

Встреча, организованная по случаю Дня молодежи, призвана обеспечить трудоустройство по востребованным специальностям.
• Встреча, организованная по случаю Дня молодежи, призвана обеспечить трудоустройство по востребованным специальностям.
В четверг, по случаю Дня молодежи, состоялась встреча с выпускниками Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми и Единого Всереспубликанского процессингового центра – УЗКАРД.
На встрече состоялась откровенная беседа с выпускниками, в ходе которой им были представлены широкие возможности для обеспечения их трудоустройства, в частности, условия, доступные для выпускников университетов, желающих работать в УЗКАРД. Одновременно студентам была предоставлена ​​подробная информация о программе «Академия УЗКАРД».
Академия УЗКАРД – это интенсивная программа обучения продолжительностью 4,5 месяца, направленная на подготовку молодых специалистов в области ИТ и финтеха. В ходе мероприятия 100 лучших кандидатов были проинформированы о возможности получить полностью бесплатное образование за счет компании.
Также было отмечено, что участники получат ценный опыт благодаря реальным финтех-проектам, практическому обучению и работе с экспертами отрасли. Кроме того, было отмечено, что выпускники программы имеют возможность начать карьеру в одной из ведущих финтех-компаний страны