Bugun, O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi huzuridagi Sun’iy intellekt bo‘yicha Maslahat kengashining 2022-yil 18-19-oktabr kunlari bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan «Xalqaro innovatsion g‘oyalar xaftaligi» mavzusida 2022-yilda o‘tkazilgan birinchi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
✔️O‘zida ko‘pgina rahbarlarni jamlagan yig‘ilish doirasida Kengash faoliyatining 2022-yilga mo‘ljallangan strategik yo‘nalishlari belgilab olindi.
✔️Strategik yo‘nalishlar mazmunida zamonaviy axborot texnologiyalari sohasidagi hamkorlikni rivojlantirish va ta’lim faoliyati sohasida O‘zbekiston Respublikasida axborot jamiyatini yanada rivojlantirish uchun ustuvor ahamiyatga ega bo‘lgan tadqiqotlarni amalda tadbiq etish yoritilgan.
💻"InnoWeek.uz-2022" Xalqaro Innovatsion g‘oyalar haftaligi namoyishida Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti professor-o‘qituvchilari ham o‘zlari tomonidan ishlab chiqilgan ishlanmalar va ixtirolar bilan ishtirok etishmoqda.

Состоялась встреча консультативного совета по искусственному интеллекту при Министерстве инновационного развития Республики Узбекистан, проведение которого запланировано на 18-19 октября 2022 года на тему: «Международная неделя инновационных идей»
В ходе заседания, в котором приняли участие многие руководители, были определены стратегические направления деятельности Совета на 2022 год.
В содержании стратегических направлений выделены развитие сотрудничества в сфере современных информационных технологий и практическая реализация исследований приоритетного значения для дальнейшего развития информационного общества в сфере образовательной деятельности Республики Узбекистан .
Профессорско -преподавательский состав Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий участвуют в демонстрации Международной недели инновационных идей «InnoWeek.uz-2022» со своими разработками и изобретениями.