XALQARO E’TIROF ENDI TATU TALABALARI UCHUN!
O‘zbekiston oliy ta’lim tizimida ilk bor AKT yo‘nalishidagi keng qamrovli ta’lim dasturlari xalqaro akkreditatsiyadan muvaffaqiyatli o‘tdi.
🏛 Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Germaniyaning nufuzli xalqaro akkreditatsiya agentligi — ASIIN tomonidan 6 ta ta’lim dasturi bo‘yicha xalqaro e’tirofga sazovor bo‘ldi:
🔹 Kompyuter injiniringi;
🔹 Dasturiy injiniring;
🔹 Telekommunikatsiya texnologiyalari;
🔹 Televizion texnologiyalar;
🔹 Infokommunikatsiya injiniringi;
🔹 Sun’iy intellekt.
📑 Akkreditatsiya sertifikatlari 2030-yilgacha amal qiladi.
🌍 Bu esa TATU bitiruvchilariga xalqaro standartlarga mos diplom, xorijda magistratura va PhD bosqichlarida o‘qish, grantlarda qatnashish hamda yirik IT kompaniyalarda faoliyat yuritish uchun katta imkoniyat yaratadi.
☑️ Ayniqsa, Sun’iy intellekt, Infokommunikatsiya injiniringi va Televizion texnologiyalar yo‘nalishlari bo‘yicha TATU MDH hududidagi Yevropa standartlari asosida akkreditatsiyadan o‘tgan yetakchi universitetlardan biriga aylandi.

МЕЖДУНАРОДНОЕ ПРИЗНАНИЕ ТЕПЕРЬ ДОСТИГЛО СТУДЕНТОВ ТУИТ!
Впервые в системе высшего образования Узбекистана комплексные образовательные программы в области ИКТ успешно прошли международную аккредитацию.
🏛 Ташкентский университет информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми получил международное признание от престижного немецкого международного аккредитационного агентства ASIIN по 6 образовательным программам:
🔹 Компьютерная инженерия;
🔹 Программная инженерия;
🔹 Телекоммуникационные технологии;
🔹 Телевизионные технологии;
🔹 Инфокоммуникационная инженерия;
🔹 Искусственный интеллект.
📑 Аккредитационные сертификаты действительны до 2030 года.
🌍 Это открывает перед выпускниками ТУИТ прекрасную возможность получить диплом, соответствующий международным стандартам, учиться в магистратуре и аспирантуре за рубежом, участвовать в грантовых программах и работать в крупных IT-компаниях.
☑️ В частности, в областях искусственного интеллекта, информационно-коммуникационной инженерии и телевизионных технологий ТУИТ стал одним из ведущих университетов в регионе СНГ, аккредитованных по европейским стандартам.
👏 Это историческое достижение не только для ТУИТ, но и для всей системы ИКТ-образования Узбекистана.