🏛Жорий йилнинг 25 август куни Муҳаммад ал-Хоразмий номидаги Тошкент ахборот технологиялари университетининг навбатдаги Кенгаш йиғилиши бўлиб ўтди.
✅Анъанага кўра Муҳаммад ал-Хоразмий номидаги Тошкент ахборот технологиялари университети ректори Б.Махкамов профессор-ўқитувчилар ва ходимларни юбилейлари, ОАКдан илмий даража дипломлари ҳамда танлов ғолибларини алоҳида табрикладилар.
Юбилярлар:
1. Қудратов Султан Гуламович – АКТ ва Д кафедраси доценти - 60 ёш
2. Махамадиева Наима Акмаловна – Техник фойдаланиш ва хўжалик
бўлими фарроши – 60 ёш
3. Эргашев Абдунаби Каршибаевич ЎУБ бошлиғи – 60 ёш.
ОАКдан олинган илмий даража дипломлари ва илмий унвон аттестати
1. АТДТ кафедраси профессори Нишонов Ахрам Хасанович – профессор илмий унвонини олди;
2. Электроника ва радиотехника кафедраси мудири Саттаров Хуршид Абдишукурович – профессор илмий унвонини олди;
3. Ахборот-кутубхона тизимлари кафедраси мудири Ганиева Барно Ильхамовна - профессор илмий унвонини олди;
4. АТДТ кафедраси доценти Худайбердиев Мирзаакбар Хаққулмирзаевич - техника фанлари доктори илмий даражасини олди;
5. АТДТ кафедраси ассистенти Отахонова Бахрихон Ибрагимовна – техника фанлари бўйича фалсафа доктори илмий даражасини олди;
6. АТДТ кафедраси катта ўқитувчиси Эгамбердиев Нодир Абдуназарович – техника фанлари бўйича фалсафа доктори илмий даражасини олди;
7. Алгоритмлаш ва математик моделлаштириш кафедраси ассистенти Нарманов Отабек Абдигаппарович - техника фанлари бўйича фалсафа доктори илмий даражасини олди;
8. АТДТ кафедраси катта ўқитувчиси Дошанова Малика Юлдашовна - техника фанлари бўйича фалсафа доктори илмий даражасини олди;
9. Сунъий интеллект кафедраси ассистенти Асқаралиев Одилбек Улуғбек ўғли – техника фанлари бўйича фалсафа доктори илмий даражасини олди;
10. ТБТАваДТ кафедраси катта ўқитувчиси Акмурадов Бахтиёр Уралович - техника фанлари бўйича фалсафа доктори илмий даражасини олди;
11. Киберхавфсизлик ва криминалистика кафедраси катта ўқитувчиси Абдумаликов Акмалжон Абдухолиқ ўғли – техника фанлари бўйича фалсафа доктори илмий даражасини олди;
12. Мультимедиа технологиялари кафедраси катта ўқитувчиси Сафаров Шоҳруҳ Шарофович - техника фанлари бўйича фалсафа доктори илмий даражасини олди;
13. Ахборот технологиялари катта ўқитувчиси Мансурова Махина Яшнаровна - техника фанлари бўйича фалсафа доктори илмий даражасини олди;
14. Сунъий интеллект кафедраси ассистенти Бегматов Шоҳруҳ Абдуваҳоб ўғли - техника фанлари бўйича фалсафа доктори илмий даражасини олди;
15.Телерадиоэшиттириш тизимлари кафедраси катта ўқитувчиси Бердиев Алишер Алиқулович - техника фанлари бўйича фалсафа доктори илмий даражасини олди;
Танлов ғолиби
Алгоритмлаш ва математик моделлаштириш кафедраси мудири Мамадалиев Ҳусниддин – Ўзбекистон Республикаси Инновацион ривожланиш вазирлиги ҳузуридаги Ёшлар академиясидан “Бўлажак олим” танловида ғолиб бўлган лойиҳаси учун 487 062 000 сўм маблағ билан молиялаштирилади.

25 августа текущего года состоялось очередное заседание Совета Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий.
По традиции ректор Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий Б.Махкамов поздравил профессорско -преподавательский состав и сотрудников с юбилеем, дипломами ученых степеней ВАК и победителей конкурса.
Юбилеи:
- Кудратов Султан Гуламович - доцент кафедры ИКТ - 60 лет
- Махамадиева Наима Акмаловна – специалист отдела техническо - хозяйственного обслуживания - 60 лет
- Эргашев Абдунаби Каршибаевич, начальник УУБ - 60 лет.
Дипломы и сертификаты ученых степеней и званий полученных ВАК :
- Профессору кафедры АТДТ Нишонову Ахраму Хасановичу присвоено ученое звание профессора;
- Заведующий кафедрой электроники и радиотехники Саттаров Хуршид Абдишукурович получил ученое звание профессора;
- Заведующая кафедрой информационно-библиотечных систем Ганиева Барно Ильхамовна получила ученое звание профессора;
- Доцент кафедры АТДТ Худайбердиев Мирзаакбар Хаккулмирзаевич - получил ученую степень доктора технических наук;
- Ассистент кафедры АТДТ Отахонова Бахрихан Ибрагимовна, , получила ученую степень доктора философии по техническим наукам;
- Эгамбердиев Нодир Абдуназарович, старший преподаватель кафедры АТДТ - получил ученую степень доктора философии по техническим наукам;
- Ассистент кафедры алгоритмизации и математического моделирования Нарманов Отабек Абдигаппарович - получил ученую степень доктора философских наук по техническим наукам;
- Старший преподаватель кафедры АТДТ Дошанова Малика Юлдашовна, - получила ученую степень доктора философии по техническим наукам;
- Ассистент кафедры искусственного интеллекта Аскаралиев Одилбек Улугбек получил степень доктора философии по техническим наукам;
- Старший преподаватель кафедры ТБТА и ДТ Акмурадов Бахтиёр Уралович - получил ученую степень доктора философии по техническим наукам;
- Старший преподаватель кафедры кибербезопасности и криминалистики Абдумаликов Акмалжон Абдухолик угли - получил степень доктора философии по техническим наукам;
- Старший преподаватель кафедры мультимедийных технологий Сафаров Шахрух Шарофович - получил ученую степень доктора философии по техническим наукам;
- Старший преподаватель информационных технологий Мансурова Махина Яшнаровна - получила ученую степень доктора философии по техническим наукам;
- Доцент кафедры искусственного интеллекта Бегматов Шахрух Абдувахоб получил степень доктора философии по техническим наукам;
- Старший преподаватель кафедры систем телерадиовещания Бердиев Алишер Аликулович - получил ученую степень доктора философии по техническим наукам;
Победителю конкурса:
Заведующий кафедрой алгоритмов и математического моделирования Мамадалиев Хуснидин получит 487 062 000 сумов за проект-победитель конкурса «Будущие ученые» в Молодежной академии при Министерстве инновационного развития Республики Узбекистан.