🗒Joriy yilning 27-iyun kuni universitetimizga Buxoro davlat texnika universiteti rektori S.Siddiqova boshchiligidagi delegatsiya tashrif buyurdi. Tashrif davomida muhandislik-texnika sohada kadrlar tayyorlashda hamkorlik qilish, professor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvini yo‘lga qo‘yish, ta’lim xizmatlari eksportini oshirish xalqaro miqyosdagi ekspertlar ishtirokida ma’ruzalar tashkil etish kabi qator masalalar muhokama qilindi.
✅Buxoro davlat texnika universiteti delegatsiyasiga universitetda amalga oshirilayotgan ishlar, talabalar uchun yaratilgan shart-sharoitlar, ularning bilim olishlari va tajriba almashishlari uchun zamonaviy tarzda jihozlangan Oliy muhandislik maktabi, axborot-resurs markazi, o‘quv xonalari, laboratoriyalar, innovatsiya va startap zonalar tanishtirildi.
🤝Tashrif so‘ngida o‘zaro hamkorlikda muhandis kadrlarni tayyorlash, ilmiy-innovatsion loyihalarni amalga oshirish, muhandislik sohasiga oid chora-tadbirlarni birgalikda amalga oshirish, ta’limni xalqarolashtirish hisobiga eksport hajmini oshirish bo‘yicha hamkorlikni yo‘lga qo‘yishga kelishib olindi.

27 июня текущего года наш университет посетила делегация Бухарского государственного технического университета во главе с ректором С. Сиддиковой. В ходе визита обсуждались вопросы сотрудничества в подготовке инженерно-технических кадров, организации обмена преподавателями и студентами, увеличения экспорта образовательных услуг, проведения лекций с участием международных экспертов и другие важные направления взаимодействия.
✅ Делегация Бухарского государственного технического университета ознакомилась с проводимой в университете работой, условиями, созданными для студентов, в том числе с Высшей инженерной школой, современно оборудованной для получения знаний и обмена опытом, информационно-ресурсным центром, учебными аудиториями, лабораториями, инновационными и стартап-зонами.
🤝 По итогам визита была достигнута договорённость о налаживании сотрудничества в подготовке инженерных кадров, реализации научно-инновационных проектов, совместном выполнении мероприятий в области инженерии, а также об увеличении объёмов экспорта образовательных услуг за счёт интернационализации обучения.