Davlatimiz rahbari hozirgi vaqtda dunyo notinch va murakkab bo‘lib borayotganini, tinchlik – eng buyuk ne’mat, inson qadri va adolat – eng oliy qadriyat ekani har qachongidan ham chuqur his etilayotganini ta’kidladi.
“Yuksak bilimli, dunyoqarashi keng, zamonaviy fikrlaydigan, texnologik savodxon yoshlari ko‘p bo‘lgan yurtda tinchlik va taraqqiyot, o‘zaro jipslik hamisha barqaror bo‘ladi.
Yoshlarimizga sifatli ta’lim va tarbiya berish, zamonaviy kasb va hunarlar, xorijiy tillarni o‘rgatish, hayotda munosib o‘rin topishi uchun zarur sharoitlar yaratish eng asosiy vazifamiz va burchimizga aylangan”,

Глава нашего государства отметил, что в нынешнее время, когда мир становится всё более нестабильным и сложным, особенно остро ощущается, что мир — величайшая ценность, а человеческое достоинство и справедливость — высшие приоритеты.
«В стране, где много высокообразованных, с широким кругозором, современных и технологически грамотных молодых людей, всегда будут царить мир, развитие и взаимное единство.
Обеспечение молодёжи качественным образованием и воспитанием, обучение современным профессиям и ремёслам, иностранным языкам, создание необходимых условий для их достойного места в жизни — стало нашей главной задачей и обязанностью», — заявил Президент.