O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yiI 16-oktabrdagi PF-158-son Farmonida belgilangan vazifalar ijrosi hamda “Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida universitet huzuridagi texnikumlar (Bo‘ka tuman politexnikumi, Oqqo‘rg‘on tuman 1-son politexnikumi, Toshkent tuman 2-son politexnikumi, Respublika televideniye va radio texnikumi va Chilonzor tuman 1-son politexnikumi) rahbarlari uchun seminar-trening tashkil etildi.
Seminar-trening doirasida texnikum rahbarlari TATUda yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishib, universitet rektori B.Maxkamov bilan ochiq muloqot bo‘lib o‘tdi.
Ochiq muloqotda kelgusida hamkorlikda bajariladigan ishlar muhokama etildi. Tadbir yakunida universitet va texnikumlar o‘rtasida bajariladigan ishlar yuzasidan memorandum imzolandi.

Во исполнение задач, обозначенных в Указе Президента Республики Узбекистан № PF-158 от 16 октября 2024 года, а также в рамках проекта «Актуальные 90 дней», был организован семинар-тренинг для руководителей техникумов, действующих при университете (Политехникум района Бўка, Политехникум №1 Оккурганского района, Политехникум №2 Ташкентского района, Республиканский техникум телевидения и радиовещания, Политехникум №1 Чиланзарского района).
В рамках семинара-тренинга руководители техникумов ознакомились с условиями, созданными в Ташкентском университете информационных технологий (ТУИТ), и провели открытый диалог с ректором университета Б. Махкамовым.
В ходе открытого диалога были обсуждены направления будущего сотрудничества. По завершении мероприятия между университетом и техникумами был подписан меморандум о предстоящей совместной работе.е