Yalpi majlisida Ilmiy ishlar va innovatsiyalar prorektori K.Tashev kirish nutqi bilan konferensiyani ochib berdi.
Bunda:
➖ Raqamli transformatsiya boʻyicha konsultant Aziz Muxiddinov “O‘zbekistonda davlat xizmatlarini raqamlashtirishni rivojlantirish istiqbollari”;
➖ Raqamli konvergensiya kafedrasi professori Maxsadxon Yakubov “Raqamli jamiyatni shakllantirish jarayonida davlat boshqaruvi tuzilmasini modernizatsiya qilish”;
➖ Raqamli texnologiyalar boʻyicha professor Jeongyong Byun “Koreys va o‘zbek alifbosini ikki tomonlama kodlashtirish” nomli ma’ruzalari bilan ishtirok etishdi.
📝 Ma’ruzalar informativ, qiziqarli va savol javoblarga boy boʻldi. Bunda ishtirokchilar oʻzlarini qiziqtirgan barcha savollarga javob olishdi.

В пленарном заседании проректор по научной работе и инновациям К. Ташев открыл конференцию с вступительным словом.
В рамках конференции с докладами выступили:
➖ Консультант по цифровой трансформации Азиз Мухиддинов с темой «Перспективы развития цифровизации государственных услуг в Узбекистане»;
➖ Профессор кафедры цифровой конвергенции Махсарджон Якубов с докладом «Модернизация структуры государственного управления в процессе формирования цифрового общества»;
➖ Профессор по цифровым технологиям Джонгёнг Бён с темой «Двунаправленная кодировка корейского и узбекского алфавитов».
📝 Доклады были информативными, интересными и насыщенными вопросами и ответами. Участники смогли получить ответы на все интересующие их вопросы. 📝 На международную конференцию поступило более 150 статей, из которых было принято 74.