Bugun, 30-yanvar kuni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida (TATU) “Ma’naviyat va ma’rifat” markazining ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi. Tadbirda Raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Kongratbay Sharipov hamda universitet rahbariyati va professor-o‘qituvchilari ishtirok etdi.
Markaz davlatimiz rahbari raisligida 2023-yil 22-dekabr kuni o‘tkazilgan Respublika Ma’naviyat va ma’rifat kengashining kengaytirilgan yig‘ilishida belgilangan vazifalar doirasida tashkil etildi. Ushbu maskan yoshlarni milliy tarix, madaniyat va ajdodlarimiz merosiga hurmat ruhida tarbiyalash, ularning intellektual va ijodiy salohiyatini oshirishga xizmat qiladi

Сегодня, 30 января, в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий состоялась церемония открытия центра «Духовность и просвещение». На мероприятии приняли участие министр цифровых технологий Шерзод Шерматов, министр высшего образования, науки и инноваций Конгратбай Шарипов, а также руководство университета и преподаватели.
Центр был создан в рамках задач, обозначенных на расширенном заседании Республиканского совета по духовности и просвещению, прошедшем 22 декабря 2023 года под председательством главы государства. Данный центр будет способствовать воспитанию молодежи в духе уважения к национальной истории, культуре и наследию предков, а также развитию их интеллектуального и творческого потенциала.