TATUda kibermadaniyatni yuksaltirish oyligi!
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida talaba-yoshlar o‘rtasida “Kibermadaniyatni yuksaltirish oyligi” doirasida chellendj va targ‘ibot tadbiri bo‘lib o‘tdi.
💻Bugungi shiddatli axborot asrida jinoyatchilikning yangi turlari, jumladan, kiberjinoyatlar tobora ortib bormoqda. So‘nggi uch yil davomida ko‘plab fuqarolarning katta miqdordagi mablag‘lari onlayn tarzda o‘g‘irlangan.
🔐Ushbu turdagi jinoyatlar qurboni bo‘lmaslik uchun har bir inson kibermadaniyat qoidalarini bilishi va ularga amal qilishi zarur.
🗣Tadbir davomida ishtirokchilarga axborot xavfsizligi, shaxsiy ma’lumotlarni himoya qilish hamda onlayn makonda ehtiyotkorlik haqida foydali ma’lumotlar berildi.

В Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада аль-Хоразмий в рамках «Месяца продвижения киберкультуры» прошла акция по привлечению внимания и пропаганде среди студентов и молодёжи.
💻В современную информационную эпоху всё чаще встречаются новые виды преступлений, в том числе киберпреступления. За последние три года в интернете у многих граждан были украдены крупные суммы денег.
🔐Чтобы не стать жертвой этого вида преступлений, каждому необходимо знать и соблюдать правила киберкультуры.
🗣В ходе мероприятия участникам была предоставлена полезная информация об информационной безопасности, защите персональных данных и мерах предосторожности в онлайн-пространстве.
Ташкентский университет информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий (https://tuit.uz/post/tatuda-kibermadaniyatni-yuksaltirish-oyligi)
Месяц продвижения киберкультуры в ТАТУ!
В Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий прошла акция по челленджу и пропаганде среди студентов и молодёжи в рамках «Месячника продвижения киберкультуры».