Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida 1-bosqichga qabul qilingan talabalarga joriy yilning 9-14-sentyabr kunlari “Birinchi kurs maktabi” (Orientation week) haftaligi tashkil etilgan. Ushbu haftalik doirasida 13-sentyabr kuni katta faollar zalida Kiberxavfsizlik fakultetiga qabul qilingan “Kiberxavfsizlik injiniringi” va “Axborot xavfsizligi” ta’lim yo‘nalishlari 1-bosqich talabalari uchun soha haqida boshlang‘ich ma’lumotlar va tushuntirishlar olib borish maqsadida uchrashuv tashkil etildi.
✅ Ushbu uchrashuvda “Kiberxavfsizlik markazi” davlat unitar korxonasi yetakchi mutaxassisi Safarov Samandar va fakultet a’zolari ishtirok etib sohadagi yangi tendensiyalar va texnologiyalar, shuningdek kiberxavfsizlik yo‘nalishidagi amaliy tajribalar bilan o‘rtoqlashib, o‘quv jarayonlarini yanada takomillashtirish bo‘yicha fikr almashishdi hamda Kiberxavfsizlik fakultetining yuqori bosqich iqtidorli talabalari hamda xorijdan kelgan talabalar so‘zga chiqib universitet haqida o‘zlarining iliq fikrlarini bildirib o‘tdilar.
Uchrashuv so‘ngida fakultet dekani barcha talabalarga omad tilab yaxshi o‘qishlarini, kelajakda yetuk kadr bo‘lib yetishishlari uchun universitet va fakultet tomonidan barcha kerakli shart-sharoitlar yaratilganligini ta’kidlab o‘tdi.

9-14 сентября текущего года для студентов, поступивших на 1 курс Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми была организована "Ориентационная неделя" . В рамках этой недели, 13 сентября, в большом актовом зале была организована встреча для для студентов 1 курсов образовательных направлений «Инженерия кибербезопасности» и «Информационная безопасность», поступающих в Факультет кибербезопасности для предоставления базовой информации и разъяснений по направлению.
✅В этой встрече приняли участие ведущий специалист ГУП «Центр кибербезопасности» Сафаров Самандар и преподаватели, которые поделились новыми тенденциями и технологиями в сфере, практическим опытом в сфере кибербезопасности, обменялись идеями по дальнейшему совершенствованию образовательного процесса, а также талантливые студенты старших курсов факультета кибербезопасности и студенты из-за границы выступили и высказали свои теплые отзывы об университете.
В завершение встречи декан факультета пожелал всем студентам удачи и отметил, что в университете и на факультете созданы все необходимые условия для того, чтобы они в будущем стали полноценными кадрами.