TATU yoshlari - xalqaro festival gʻoliblari
📅 Toshkent shahrida 28–30-aprel kunlari Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi tashabbusi bilan o‘tkazilgan “Kelajak muhandislari” xalqaro festivali yosh muhandislar va innovatorlar uchun muhim maydonga aylandi.
⚙️ Festival doirasida ilg‘or muhandislik yechimlari va innovatsion ishlanmalar namoyish etildi, eng yaxshi ishtirokchilar munosib taqdirlandi.
TATU talaba-yoshlari quyidagi natijalarni qo‘lga kiritdi:
🥇 Chip design — “ChipSet” jamoasi 1-o‘rin
• Jamoa sardori: To‘rayev Xurshid
🥇 Robo coders:
• Miroqilov Davlatbek — 1-o‘rin
• Rahmiddinov Ravshan — 3-o‘rin
🥈 Drone racing:
• Murotboyev Otajon — 2-o‘rin
🥇 Xalqaro dron racing (SHOS) musobaqasida — TATU “FastDrones” jamoasi 1-o‘rinni qo‘lga kiritdi.
Jamoa sardori Ismoilov Bilol Rossiya jamoasini 3 soniya farq bilan ortda qoldirib, yurtimiz sharafini munosib himoya qildi
👥 Jamoa a’zolari:
• Ismoilov Biloliddin
• Murotboyev Otajon
• Boboqulov Asliddin
☑️ Shuningdek ushbu festival doirasidagi Robot Sopyor musobaqasida “Eng yaxshi innovatsion ishlanma” sifatida universitetimiz jamoasining TUIT Robotics jamoasi sertifikat bilan taqdirlandi.
🚀 Ushbu natijalar TATUda muhandislik va innovatsion yo‘nalishlarda olib borilayotgan tizimli ishlar samarasi ekanini yana bir bor ko‘rsatdi.

ТAТУ — победители международного фестиваля
📅 Международный фестиваль «Инженеры будущего», прошедший в Ташкенте с 28 по 30 апреля по инициативе Министерства высшего образования, науки и инноваций, стал важной платформой для молодых инженеров и новаторов.
⚙️ В рамках фестиваля были продемонстрированы передовые инженерные решения и инновационные разработки, а лучшие участники были по праву награждены.
⚙️ Студенты и молодежь ТУТУ добились следующих результатов:
🥇 Разработка микросхем — команда «ChipSet» заняла 1-е место
• Капитан команды: Тораев Хуршид
🥇 Робопрограммисты:
• Мирокилов Давлатбек — 1-е место
• Рахмиддинов Равшан — 3-е место
🥈 Гонки дронов:
• Муротбойев Отажон — 2-е место
🥇 В международном соревновании по гонкам дронов (SHOS) команда ТУТУ «FastDrones» заняла 1-е место.
🥇 Капитан команды Исмоилов Билолиддин обогнал российскую команду на 3 секунды и с достоинством защитил честь нашей страны.
👥 Члены команды:
• Исмоилов Билолиддин
• Муротбойев Отайон
• Бобокулов Аслиддин
☑️ Также в рамках фестиваля команда робототехники ТУИТ получила сертификат «Лучшая инновационная разработка» на конкурсе Robot Sopyor.
🚀 Эти результаты еще раз показали, что это результат систематической работы, проводимой в области инженерии и инноваций в ТУИТ.