🗒 Tashrif davomida Klagenfurt universitetining yoshlar bilan ishlashga ixtisoslashgan bir qancha tarkibiy bo‘linmalari, jumladan:
⏺"Tyutorlik va mentorlik xizmat ko‘rsatish nuqtasi"
⏺"Yotoqxonalar xizmati"
⏺"Jamoatchilik bilan aloqalar va kommunikatsiyalar bo‘limi" hamda "Sport instituti" faoliyati bilan yaqindan tanishildi.
🔎 Shuningdek, delegatsiya a’zolari universitetning "Texnika fanlari fakulteti" bilan bevosita muloqotda bo‘lib, fakultetda olib borilayotgan ta’lim va ilmiy-texnik loyihalar, ularning yoshlar salohiyatini rivojlantirishdagi o‘rni haqida atroflicha fikr almashdilar.
🤝 Tashrif yakunida tomonlar o‘rtasida yoshlar siyosati, talabalarga xizmat ko‘rsatish tizimi va akademik hamkorlik yo‘nalishlarida qo‘shma tashabbuslarni amalga oshirish bo‘yicha kelishuvlarga erishildi.

В рамках проекта академической мобильности ERASMUS+ KA171 делегация ТУИТ в составе первого проректора по делам молодёжи и духовно-просветительской работе Д. Яхшибаева и декана факультета радио- и мобильной связи Х. Носирова посетила Университет Клагенфурта с рабочим визитом.
🗒 В ходе визита делегация подробно ознакомилась с деятельностью нескольких структурных подразделений университета, специализирующихся на работе с молодёжью, включая:
• Центр тьюторской и менторской поддержки,
• Службу общежитий,
• Отдел общественных связей и коммуникаций,
• Институт спорта.
🔎 Также представители ТУИТ провели прямой диалог с факультетом технических наук, обсудив текущие образовательные и научно-технические проекты, а также их значение для развития потенциала молодёжи.
🤝 По итогам визита стороны достигли соглашений о реализации совместных инициатив в сферах молодёжной политики, систем поддержки студентов и академического сотрудничества.