TATU talabalari nomli davlat stipendiyalari sohiblari bo‘lishdi
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti hamda uning Samarqand filialida tahsil olayotgan iqtidorli talaba-yoshlar O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti va nomli davlat stipendiyalari tanlovida munosib ishtirok etib, yuksak natijalarga erishdilar.
TATU talabalari:
Beruniy nomli davlat stipendiyasi sohibi: Telekommunikatsiya texnologiyalari fakulteti, 430-22 guruh talabasi Akbarov Alimurod Aziz o‘g‘li;
Islom Karimov nomli davlat stipendiyasi sohibi: Dasturiy injiniring fakulteti, 313-22 guruh talabasi Istamov Mirjahon Mo‘minjon o‘g‘li.
TATU Samarqand filiali talabalari:
Prezident davlat stipendiyasi sohibi: “Kompyuter injiniringi” fakulteti, 4-bosqich talabasi Uroqov Dostonbek Zarif o‘g‘li;
Beruniy nomli davlat stipendiyasi sohibi: “Telekommunikatsiya texnologiyalari va kasb-ta’limi” fakulteti, 4-bosqich talabasi Davranov Mirziyod Jaloliddin o‘g‘li;
Islom Karimov nomli davlat stipendiyasi sohibi: “Kompyuter injiniringi” fakulteti, 3-bosqich talabasi Qarshiboyev Jahongir O‘rol o‘g‘li.
Barcha stipendiya sohiblarini samimiy muborakbod etamiz! Ularning ushbu yutuqlari bilimga chanqoqlik, tinimsiz izlanish va yuqori maqsadlar sari intilishning yaqqol natijasidir. Talabalarimizga kelgusida ilmiy va kasbiy faoliyatlarida yanada ulkan muvaffaqiyatlar tilaymiz!

Одаренные студенты Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий и его Самаркандского филиала достойно приняли участие в конкурсе на соискание государственных стипендий имени Президента Республики Узбекистан и достигли высоких результатов.
Студенты ТУИТ:
обладатель государственной стипендии имени Беруни: факультет телекоммуникационных технологий, студент 430-22 группы Акбаров Алимурод Азиз 'оглы;
Обладатель государственной стипендии имени Ислама Каримова: факультет программного инжиниринга, студент группы 313-22 Истамов Миржахон Мо 'минжон' оглы.
Студенты Самаркандского филиала ТАТУ:
обладатель государственной стипендии Президента: студент 4-го курса факультета «Компьютерный инжиниринг» Уроков Достонбек Зариф 'оглы;
стипендиата Беруни факультета «Телекоммуникационные технологии и профессиональное образование», студента 4-го курса Дарапова Мирзиёда Жалолиддина оглы;
Обладатель государственной стипендии имени Ислама Каримова: студент 3-го курса факультета «Компьютерный инжиниринг» Каршибоев Жахонгир О 'роль' оглы.
Сердечно поздравляем всех стипендиатов! Их достижения являются ярким результатом стремления к знаниям, постоянных поисков и стремления к высоким целям. Желаем нашим студентам дальнейших успехов в научной и профессиональной деятельности!