TATU “Sun’iy intellekt alyansi”ga a’zo bo‘ldi!
“5 million sun’iy intellekt yetakchilari” talabalar forumida Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetining sun’iy intellekt sohasidagi salohiyati va yetakchilik roli yana bir muhim qadam bilan mustahkamlandi!
✅ Muhtaram Prezidentimiz tashabbusi bilan tashkil etilgan “Sun’iy intellekt alyansi” boshqaruv raisi Aziz Xakimovich Muxitdinov Universitetning Sun’iy Intellekt Alyansiga rasman qo‘shilganligi haqida e’lon qildi.
🤖 “Sun’iy intellekt alyansi” — bu mamlakatdagi sun’iy intellektni rivojlantirish, ta’lim, ilm-fan, startaplar va sanoatda hamkorlikni kengaytirish bo‘yicha yetakchi tashkilotlardan biri bo‘lib, u sohada ilg‘or kompaniyalar, universitetlar va ekspertlar bilan birgalikda innovatsion loyihalarni amalga oshirishni maqsad qilgan jamoadir.
Endi TATU — ushbu alyans orqali:
⏺ta’lim, ilmiy tadqiqotlar va amaliyotda hamkorliklarni kengaytiradi,
⏺ mahalliy va xalqaro loyihalar doirasida tashabbuslarni ilgari suriladi,
⏺ talaba yoshlarimiz uchun yangi imkoniyatlar, treninglar va tajriba almashish resurslari ochiladi.
Bu a’zolik Universitetimizning sun’iy intellekt sohasida yetakchi tashkilotlardan biri sifatidagi strategik ahamiyatini yana bir bor tasdiqlaydi.

ТАТУ стал членом «Альянса искусственного интеллекта»!
Еще одним важным шагом укрепился потенциал и ведущая роль Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий в сфере искусственного интеллекта на студенческом форуме «5 миллионов лидеров солнечного интеллекта»!
Председатель правления «Альянса искусственного интеллекта» Азиз Хакимович Мухитдинов объявил об официальном присоединении Университета к Альянсу искусственного интеллекта.
🤖 Альянс искусственного интеллекта "- одна из ведущих организаций в стране по развитию искусственного интеллекта, расширению сотрудничества в области образования, науки, стартапов и промышленности, которая нацелена на реализацию инновационных проектов совместно с ведущими компаниями, университетами и экспертами.
Теперь ТАТУ - через этот альянс:
⏺️ расширяет сотрудничество в области образования, научных исследований и практики,
⏺️ выдвигаются инициативы в рамках отечественных и международных проектов,
⏺️ Для нашей студенческой молодежи откроются новые возможности, тренинги и ресурсы для обмена опытом.
Это еще раз подтверждает стратегическое значение нашего Университета как одной из ведущих организаций в области искусственного интеллекта.