2025-yilning 4-fevralida O‘zbekiston va Malayziya ta’lim sohasidagi hamkorlikni mustahkamlash maqsadida “Birinchi O‘zbekiston – Malayziya ta’lim forumi” tashkil etilib, unda universitetimiz hamda Malayziyaning yetakchi universitetlari bilan hamkorlikda bir qator hamkorlik shartnomalarini imzolagan.
Mazkur forum doirasida erishilgan kelishuvlar bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi tomonidan tasdiqlangan amaliy chora-tadbirlar rejasida belgilangan qator vazifalar doirasida TATU olimalari professor E. Nazirova va PhD Z. Begmatovalar o‘z ilmiy ma’ruzalari bilan 2026-yil 8–9-aprel kunlari Melaka texnika universitetida “O‘zbekiston – Malayziya oliy ta’lim hamkorligi” mavzusidagi ayol olimalar xalqaro forumida faol ishtirok etishmoqda.

Ученые ТАТУ принимают участие в международном форуме
4 февраля 2025 года в целях укрепления сотрудничества в области образования между Узбекистаном и Малайзией состоялся «Первый узбекско-малайзийский форум по вопросам образования», на котором наш университет и ведущие университеты Малайзии подписали ряд соглашений о сотрудничестве.
В рамках ряда задач, изложенных в плане действий, утвержденном Администрацией Президента Республики Узбекистан, по достигнутым в рамках данного форума соглашениям, ученые ТАТУ, профессор Е. Назирова и кандидат наук З. Бегматова, активно участвуют в Международном форуме женщин-ученых на тему «Узбекистанско-малайзийское сотрудничество в сфере высшего образования», который пройдет в Мелакском техническом университете 8-9 апреля 2026 года и представит свои научные доклады.