Ma’lumot uchun, Binghamton universiteti dunyodagi eng yaxshi oliy ta’lim muassasalari ro‘yxatini yurituvchi Times Higher Education (THE) World University Rankings tizimida 601-o‘rinni egallagan.
Ushbu yutuq, TATU rektori Baxtiyor Maxkamov tashabbusi bilan yo‘lga qo‘yilgan ikki universitet o‘rtasidagi ilmiy-akademik hamkorlik natijasidir.
Ayni paytda ham Binghamton universitetida bir nechta TATU bitiruvchilari PhD dasturlari asosida ilmiy tadqiqot faoliyatlarini davom ettirmoqda.
Ergashev Ulug‘bekni ushbu yutuq bilan chin dildan tabriklaymiz! Bu yutuq nafaqat uning shaxsiy mehnati, balki O‘zbekiston oliy ta’lim tizimining xalqaro maydondagi rivojlanishining yana bir yaqqol namunasi bo‘lib xizmat qiladi.

Выпускник Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий (ТУИТ) Улугбек Эргашев получил степень PhD в одном из престижных вузов США — Университете Бингемтона, расположенном в штате Нью-Йорк.
Для справки: Университет Бингемтона занимает 601-е место в мировом рейтинге лучших вузов по версии Times Higher Education (THE) World University Rankings.
Этот успех стал результатом научно-академического сотрудничества между двумя университетами, которое было инициировано ректором ТУИТ Бахтиёром Махкамовым.
В настоящее время в Университете Бингемтона также продолжают научно-исследовательскую деятельность по программам PhD несколько других выпускников ТУИТ.
Искренне поздравляем Улугбека Эргашева с этим выдающимся достижением! Этот успех — не только плод его личных усилий, но и яркий пример развития системы высшего образования Узбекистана на международной арене.