Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti hamda ’’Biznesni rivojlantirish banki’’ ATB rahbarlari ishtirokida haftaning payshanba kuni "Yoshlar kuni" munosabati bilan bitiruvchi talabalar ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda bitiruvchilar bilan samimiy suhbat o‘tkazilib, bugungi kunda ularning bandligini ta’minlash bo‘yicha yaratilgan keng imkoniyatlar, xususan ’’Biznesni rivojlantirish banki’’ ATBda faoliyat olib borish istagidagi universitet bitiruvchilari uchun mavjud shart-sharoitlar to‘g‘risida batafsil ma’lumotlar berildi.
Tadbirda talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilib, mutasaddi rahbarlardan batafsil javob oldilar. Faol ishtirok etgan talabalar, bank tomonidan esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.
Shuningdek, uchrashuv davomida bank mutaxassislari tomonidan,’’BRB Star Lab loyihasi’’ doirasida bitiruvchi talabalar bilan saralash test va suhbat jarayonlari tashkil etildi. Mazkur saralash natijalariga ko‘ra ijobiy baholangan bitiruvchilar bankda haq to‘lanadigan stajirovka o‘tash hamda kelgusida bankda ish faoliyatini olib borish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.

В честь Дня молодежи была организована встреча, посвященная обеспечению занятости выпускников.
В четверг, в честь Дня молодежи, состоялась встреча с выпускниками Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хорезми и представителями Акционерного общества "Банк развития бизнеса".
На встрече состоялся откровенный диалог с выпускниками, им была предоставлена подробная информация о широких возможностях, созданных для обеспечения их занятости, в частности, об условиях, доступных для выпускников университета, желающих работать в Акционерном обществе "Банк развития бизнеса".
Студенты задавали интересующие их вопросы и получали подробные ответы от ответственных руководителей. Активные участники были награждены памятными подарками от банка.
Также в ходе встречи специалистами банка в рамках проекта "BRB Star Lab" были проведены отборочные тесты и собеседования с выпускниками. Выпускники, получившие положительную оценку по результатам отбора, получат возможность пройти оплачиваемую стажировку в банке и в дальнейшем работать в нем.