TALABALARIMIZ UCHUN MASTER-KLASS BO‘LIB O‘TDI!
Kuni kecha TATU talabalariga muvaffaqiyatli tadbirkor va startap ekotizimi vakili Hasan Mamasaidov tomonidan maxsus master-klass tashkil etildi.
💡Uchrashuv davomida talabalar:
• startapni qanday boshlash;
• biznes g‘oyani rivojlantirish;
• investitsiya jalb qilish;
• pitching va taqdimot qilish;
• real biznes tajribalari va xatolardan to‘g‘ri xulosa chiqarish haqida qimmatli bilimlarga ega bo‘lishdi.
🎙Master-klass interaktiv ruhda o‘tdi — talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga bevosita javob olish imkoniyatiga ega bo‘lishdi.
📌Tadbir davomida:
🤔foydali tavsiyalar;
🤔real keyslar;
🤔motivatsion fikrlar;
🤔biznesni boshlashdagi muhim jihatlar muhokama qilindi.
🎁Eng faol qatnashgan talabalar kitoblar bilan taqdirlandi.
🤝Bunday uchrashuvlar yoshlarning innovatsion fikrlashi, tadbirkorlik ko‘nikmalari va startap madaniyatini rivojlantirishda muhim ahamiyat kasb etadi.
✍️O‘z g‘oyasini katta loyihaga aylantirmoqchi bo‘lgan talabalar uchun bu uchrashuv katta motivatsiya va tajriba maydoni bo‘ldi!

Новое важное достижение на международной арене!
Недавно для студентов ТУИТ был организован специальный мастер-класс от успешного предпринимателя и представителя стартап-экосистемы Хасана Мамасаидова.
В ходе встречи студенты получили ценные знания о том, как начать стартап, развивать бизнес-идею, привлекать инвестиции, проводить питчинг и презентации, а также делать правильные выводы из реального бизнес-опыта и ошибок.
Мастер-класс прошел в интерактивном формате – студенты имели возможность получить прямые ответы на интересующие их вопросы.
В ходе мероприятия обсуждались полезные советы, реальные кейсы, мотивирующие идеи и важные аспекты начала бизнеса.
Самые активные участники были награждены книгами.
Подобные встречи имеют большое значение для развития инновационного мышления, предпринимательских навыков и стартап-культуры у молодежи.
Эта встреча стала отличной мотивацией и площадкой для получения опыта для студентов, желающих превратить свою идею в крупный проект!