Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Kriptologiya kafedrasi katta o‘qituvchisi N.Axmedova va AKT sohasida iqtisodiyot kafedrasi tayanch doktoranti S.Nabiyev Avstriyaning Klagenfurt universitetida "Sun’iy intellekt va uning iqtisodiyotda qo‘llanilishi" mavusidagi stajirovka dasturida ishtirok etmoqdalar.
• Asosiy
• Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Kriptologiya kafedrasi katta o‘qituvchisi N.Axmedova va AKT sohasida iqtisodiyot kafedrasi tayanch doktoranti S.Nabiyev Avstriyaning Klagenfurt universitetida "Sun’iy intellekt va uning iqtisodiyotda qo‘llanilishi" mavusidagi stajirovka dasturida ishtirok etmoqdalar.
Dastur davomida Klagenfurt universitetining Sun’iy intellekt va Iqtisodiyot kafedralari faoliyati, fan dasturlari, amalga oshirilayotgan ilmiy tadqiqot hamda loyihalar bilan yaqindan tanishish, shuningdek, ushbu tadqiqotlarning boshqaruv tizimi tajribasini o‘rganish maqsad qilingan.