“Sun’iy intellekt” startap loyihalar tanlovi bo‘lib o‘tdi
🚀 Final bosqichiga jami 61 ta jamoa ichidan innovatsion, dolzarb hamda amaliy yechimlarga ega bo‘lgan 23 ta jamoa yetib keldi.
🚀 Tanlovda bakalavriat va magistratura bosqichi talabalari o‘zlarining innovatsion, amaliy ahamiyatga ega hamda zamonaviy sun’iy intellekt texnologiyalariga asoslangan startap loyihalari bilan faol ishtirok etdilar.
💬 Taqdim etilgan g‘oyalar quyidagi mezonlar asosida baholandi:
💬 Innovatsionlik va texnologik yangilik
💬 Bozor ehtiyojiga moslik
💬 Amaliy samaradorlik
💬 Biznes modeli va moliyaviy barqarorlik
💬 MVP (prototip) mavjudligi
💬 Ijtimoiy va iqtisodiy ta’sir
🏆 Tanlov yakunlariga ko‘ra, eng yaxshi 3 ta startap loyiha saralab olindi. Shuningdek, quyidagi 5 ta nominatsiya bo‘yicha ham g‘olib loyihalar aniqlandi:
💡 Eng yaxshi innovatsion AI loyiha;
🚀 Eng istiqbolli AI loyiha;
💼 Eng yaxshi AI biznes loyiha;
🗣 Eng yaxshi AI prototipi (MVP);
🤝 Eng yaxshi ijtimoiy AI loyiha.
👏Tanlovda faol ishtirok etgan barcha talabalarga minnatdorlik bildiramiz hamda g‘oliblarni samimiy tabriklaymiz!
🗣Bunday tanlovlar yoshlarning kreativ tafakkuri va tashabbuskorligini yangi bosqichga olib chiqib, innovatsion g‘oyalarni amaliy startap loyihalarga aylantirishga xizmat qiladi hamda kelajakda yirik texnologik yechimlar va muvaffaqiyatli biznes tashabbuslari uchun mustahkam zamin yaratadi.

Состоялся конкурс стартап-проектов «Искусственный интеллект»
🏛 30 марта среди студентов Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми состоялся финальный этап конкурса стартап-проектов «Искусственный интеллект».
🚀 Из 61 команды в финал вышли 23 команды с инновационными, актуальными и практичными решениями.
🚀 Студенты бакалавриата и магистратуры активно участвовали в конкурсе со своими инновационными, практичными и стартап-проектами, основанными на современных технологиях искусственного интеллекта.
💬 Представленные идеи оценивались по следующим критериям:
💬 Инновационность и технологическая новизна
💬 Соответствие потребностям рынка
💬 Практическая эффективность
💬 Бизнес-модель и финансовая устойчивость
💬 Наличие MVP (прототипа)
💬 Социальное и экономическое воздействие
🏆 По результатам конкурса были отобраны 3 лучших стартап-проекта. Также были определены победители в следующих 5 номинациях:
💡 Лучший инновационный проект в области ИИ;
🚀 Наиболее перспективный проект в области ИИ;
💼 Лучший бизнес-проект в области ИИ;
🗣 Лучший прототип ИИ (MVP);
🤝 Лучший социальный проект в области ИИ.
👏Мы хотели бы поблагодарить всех студентов, активно участвовавших в конкурсе, и искренне поздравить победителей!
🗣Подобные конкурсы выводят творческое мышление и инициативу молодежи на новый уровень, способствуют превращению инновационных идей в практические стартап-проекты и создают прочную основу для масштабных технологических решений и успешных бизнес-инициатив в будущем.