“Suhbat klubi – Fransiya mintaqalari turli-tuman mintaqalari haqida!” tadbiri TATUda o‘tkazildi!”
🇫🇷Mazkur suhbat klubini Fransuz Alyansi markazining madaniyat xodimi Alice Claer tashkil etdi. Tadbirning asosiy maqsadi — talabalar o‘rtasida fransuz tili va madaniyatiga bo‘lgan qiziqishni oshirish, muloqot ko‘nikmalarini rivojlantirish hamda madaniyatlararo aloqalarni mustahkamlashdan iborat bo‘ldi.
✅ Tadbirini Fransiyalik mehmonlar — Gaspard va Marie olib bordi. Tadbir davomida interaktiv muloqotlar, madaniy almashinuv va ijodiy mashg‘ulotlar tashkil etildi.
👤Ushbu tadbir Universitetimizdagi Fransuz tili markazida, fransuz tili fani o‘qituvchisi, Chet tillar kafedrasi v.b. dotsenti N. Nasirova ishtirokida, shuningdek iqtisod fakulteti talabalari qatnashuvida bo‘lib o‘tdi.
❗️Kelgan mehmonlar fransuz tili markazining zamonaviy jihozlanganligi va unda fransuz muhitining yaratilganidan juda mamnun bo‘ldilar. Kelgusida bunday tadbirlarni muntazam ravishda o‘tkazib borish rejalashtirilmoqda.

В ТУИТ прошло мероприятие «Клуб разговора — О разнообразных регионах Франции!»
В рамках двухнедельной выездной ноябрьской программы Альянс Франсез Ташкент 20 ноября 2025 года в 18:00 в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми прошло мероприятие «Клуб разговора — О разнообразных регионах Франции!».
🇫🇷 Клуб был организован Алис Клэр, ответственным за культурные мероприятия центра Альянс Франсез. Основная цель — повысить интерес студентов к французскому языку и культуре, развить навыки общения и укрепить межкультурный обмен.
✅ Встречу провели французские гости — Гаспар и Мари. В программе были интерактивные беседы, культурный обмен и творческие активности.
👤 Мероприятие прошло в Центре французского языка нашего университета при участии преподавателя французского языка, и.о. доцента кафедры иностранных языков Н. Насировой и студентов факультета экономики.
❗️Гости высоко оценили современное оснащение Центра французского языка и созданную в нём подлинную французскую атмосферу. Планируется регулярно проводить подобные встречи в будущем.