Joriy yilning 16-may kuni Samarqand shahar 9-son maktabi hamda Muhammad al-Xorazmiy nomidagi ixtisoslashtirilgan maktab Samarqand filialida TATUda mavjud qo‘shma ta’lim dasturlarida o‘qishga abituriyentlarni jalb etish maqsadida professor-o‘qituvchilar tomonidan targ‘ibot ishlari amalga oshirildi. Tadbirlarda 220 dan ortiq o‘quvchi yoshlar ishtirok etishdi.
YEUNGNAM UNIVERSITETI bilan “2+2 Double Degree” (2 yil O‘zbekistonda va 2 yil Janubiy Koreada) qo‘shma ta’lim dasturida “Axborot va kommunikatsiya muhandisligi” va “Kompyuter injiniring” bakalavriat ta’lim yo‘nalishlari;
KOOKMIN UNIVERSITETI bilan “3+1 Double Degree” (3 yil O‘zbekistonda va 1 yil Janubiy Koreada) qo‘shma ta’lim dasturida “Biznes axborot texnologiyalari” bakalavriat yo‘nalishi.
Mazkur qo‘shma ta’lim dasturlari bo‘yicha o‘qishni tamomlagan talabalarga TATU va hamkor universitet tomonidan 2 ta diplom beriladi.

16 мая текущего года в общеобразовательной школе №9 города Самарканда и в Самаркандском филиале специализированной школы имени Мухаммада ал-Хоразмия были организованы профориентационные мероприятия с участием профессорско-преподавательского состава, направленные на привлечение абитуриентов к совместным образовательным программам, действующим в ТУИТ. В мероприятиях приняли участие более 220 учащихся.
Для справки, в Ташкентском университете информационных технологий действуют следующие совместные образовательные программы:
• С Университетом Ённам (YEUNGNAM UNIVERSITY): программа двойного диплома «2+2» по направлениям бакалавриата «Информационная и коммуникационная инженерия» и «Компьютерная инженерия» (2 года обучения в Узбекистане и 2 года в Южной Корее);
• С Университетом Кукмин (KOOKMIN UNIVERSITY): программа двойного диплома «3+1» по направлению бакалавриата «Бизнес-информационные технологии» (3 года в Узбекистане и 1 год в Южной Корее).
По окончании этих программ выпускники получают два диплома — от ТУИТ и от соответствующего зарубежного университета-партнёра.