Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Farg'ona filialiga
O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vaziri o‘rinbosari Rustam Karimjonov tashrif buyurdi.
Vazir o'rinbosari R.Karimjonov davlat xususiy sherikchilik asosida barpo etilayotgan har biri 400 o'rinli bo'lgan talabalar turar joyi binosi qurilish ishlari va madaniyat saroyi, talabalar uchun student office joyi bilan yaqindan tanishdi.
Oliygoh hamda “Mashʼal Plyus” MCHJ hamkorligida barpo etilayotgan talabalar turar joy binosi qurilish jarayonlarini kuzatdi. Loyihaning umumiy qiymati 23,734 mlrd. soʻm, shundan byudjet mablagʻlari 10,8 mlrd. soʻm boʻlib, bino joriy yilning avgust oyiga topshirilishi rejalashtirilgan. Hozirda binoning ichki pardoz, isitish tizimi, xonalar mebellar bilan jihozlash ishlari olib borilmoqda.

В Ферганский филиал Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий посетил заместитель министра цифровых технологий Республики Узбекистан Рустам Каримжонов.
Заместитель министра Р.Каримжонов ознакомился с ходом строительных работ здания студенческого общежития на 400 мест, которое возводится на основе государственно-частного партнерства, а также дворца культуры и места студенческого общежития для студентов .
Он наблюдал за ходом строительства здания студенческого общежития, возводимого совместно с ООО «Олийгох» и ООО «Машал Плюс». Общая стоимость проекта составляет 23,734 миллиарда долларов. сум, из них бюджетные средства составляют 10,8 млрд. сумов. сумов, а сдача здания намечена на август текущего года. В настоящее время выполняется внутренняя отделка здания, система отопления, меблировка помещений.