Qozoqistonning Olmota shahrida bo‘lib o‘tgan First Global Challenge musobaqasida yurtimiz vakillari yarim finalgacha yetib borib, faxrli 2-o‘rinni qo‘lga kiritishdi!
🎉Bu natija orqali terma jamoamiz Panama davlatida bo‘lib o‘tadigan final bosqichiga yo‘l oldi!
🏆Shuningdek, yoshlarimiz “International Enthusiasm Award Winner” – “Xalqaro shijoat mukofoti” bilan ham taqdirlandilar.
✅ Ushbu yutuq O‘zbekiston yoshlari bilimga chanqoqligi, g‘ayrati va xalqaro maydonda ham o‘zini munosib namoyon eta olishining yorqin isbotidir.
🔺2024-yilda Gretsiyada o‘tgan musobaqada ham jamoamiz faxrli 2-o‘rinni egallab, 5 ta kumush medal bilan qaytishgan edi.
🔺2025-yilda ham yanada yuqori marralarni zabt etishlariga ishonamiz!
❗️Terma jamoaning puxta tayyorgarlik ko‘rishlari uchun Raqamli texnologiyalar vazirligi, Yoshlar ishlari agentligi, TATU hamda IT Park rezidentlari – Realsoft va Robotics Lab kompaniyalari hamkorlik qilmoqda.
🏛Universitetimizdan Zarif Qodirov va Adizbek Ergashev murabbiylik qilib, yoshlarimizning xalqaro muvaffaqiyatlariga hissa qo‘shmoqda.

В городе Алматы (Казахстан) на соревновании First Global Challenge наши соотечественники вышли в полуфинал и завоевали почётное 2-е место! 🎉
Благодаря этому результату наша сборная получила право участвовать в финальном этапе, который состоится в Панаме!
🏆 Кроме того, наша молодёжь была удостоена награды “International Enthusiasm Award Winner” – “Международный приз за энтузиазм”.
✅ Это достижение является ярким доказательством того, что молодёжь Узбекистана жаждет знаний, проявляет энергию и может достойно представить себя на международной арене.
🔺 В 2024 году на соревнованиях в Греции наша команда также завоевала почётное 2-е место и вернулась с 5 серебряными медалями.
🔺 В 2025 году мы верим, что они покорят ещё более высокие вершины!
❗️Для полноценной подготовки сборной команды активно сотрудничали Министерство цифровых технологий, Агентство по делам молодёжи, ТУИТ, а также резиденты IT Park – компании Realsoft и Robotics Lab.
🏛 От нашего университета тренерскую работу осуществляют Зариф Кодиров и Адизбек Эргашев, внося значимый вклад в международные успехи нашей молодёжи.