“Oʻzbekiston kasaba uyushmalariga 120 yil” esdalik koʻkrak nishoni bilan taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi
• “Oʻzbekiston kasaba uyushmalariga 120 yil” esdalik koʻkrak nishoni bilan taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi
Bugun “Oʻzbekiston kasaba uyushmalari kuni” munosabati bilan kasaba uyushmalari tizimida fidokorona faoliyat yuritayotgan 39 nafar soha vakillari “Oʻzbekiston kasaba uyushmalariga 120 yil” esdalik koʻkrak nishoni bilan taqdirlandi.
🏛 Ular orasida Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti rektori, professor Maxkamov Baxtiyor Shuxratovich va TATU kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Jamaev Sohib Bahodirovich ham ushbu yuksak mukofot bilan taqdirlandilar.
✅Mazkur e’tirof — TATU jamoasining fidokorona mehnati, jamoatchilik faolligi va soha rivojiga qo‘shayotgan munosib hissasining yorqin ifodasidir.

Состоялась церемония вручения памятного знака «120 лет профсоюзам Узбекистана»
Сегодня, в честь Дня профсоюзов Узбекистана, 39 представителей отрасли, самоотверженно трудящихся в системе профсоюзов, были награждены памятным знаком «120 лет профсоюзам Узбекистана».
🏛 Среди них этой высокой награды также были удостоены ректор Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми, профессор Махкамов Бахтиёр Шухратович и председатель профсоюзного комитета ТУИТ Джамаев Сохиб Баходирович.
✅Данное признание является ярким выражением самоотверженного труда коллектива ТУИТ, общественной активности и достойного вклада в развитие отрасли.