Mamlakatimizda jismoniy tarbiya va sportni ommalashtirish ijtimoiy siyosatning muhim yo‘nalishlaridan biri etib belgilangan. Chunki sport aholi salomatligini mustahkamlash, yosh avlodni sog‘lom va barkamol etib tarbiyalash orqali jamiyatda sog‘lom turmush tarzini qaror toptiradi.
🏛Shu munosabat bilan bugun Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti hamda TATU Nurafshon filiali bilan hamkorlikda Olimpia chempioni, "O‘zbekiston iftixori" ko‘krak nishoni sohibi Fazliddin G‘oyibnazarov bilan uchrashuv tashkil qilindi.
✅Ushbu uchrashuvda faol, iqtidorli, sportga qiziqqan talaba-yoshlarimiz ishtirok etib mehmonga samimiy tilaklarini bildirdilar va o‘zlarini qiziqtirgan savollariga javob oldilar.

Развитие физической культуры и спорта в нашей стране является одним из важных направлений социальной политики. Потому что спорт пропагандирует здоровый образ жизни в обществе, укрепляя здоровье населения, воспитывая подрастающее поколение в здоровой и гармоничной форме.
В связи с этим сегодня состоялась встреча совместно с Ташкентским университетом информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий и Нурафшанским филиалом ТУИТ с Фазлиддином Гоибназаровым олимпийским чемпионом, обладателем нагрудного знака «Гордость Узбекистана»
На встрече присутствовали активные, талантливые студенты, интересующиеся спортом, которые выразили гостю свои искренние пожелания и получили ответы на интересующие их вопросы.