Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti professor-o'qituvchilari va talabalari Sankt-Peterburg davlat aerokosmik asboblar universiteti "FutureSkills University" loyihasi doirasida onlayn o'quv seminarida faol ishtirok etib sertifikat bilan taqdirlandi.
Ushbu seminar “Virtual va kengaytirilgan reallikni rivojlantirish” va “Bulutli texnologiyalar” kompetentsiyalari bo‘yicha o‘quv intensivligi va xalqaro startap laboratoriyalari ta’lim amaliyotlari va ilmiy ishlanmalar almashinuvi yo‘nalishida universitetlar bilan tarmoq hamkorligini shakllantirishga qaratilgan.
Eslatib o'tish joizki Sankt-Peterburg davlat aerokosmik asboblar universiteti "FutureSkills University" loyihasiga o'rta osiyoda birinchilardan bo'lib Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti a'zo bo'ldi.

Профессора -преподаватели и студенты Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразми награждены сертификатом за активное участие в обучающем онлайн-семинаре в рамках проекта "FutureSkills University" Санкт-Петербургского государственного университета аэрокосмических приборов .
Данный семинар направлен на формирование сотрудничества с вузами по направлению образовательной интенсивности по направлениям «Развитие виртуальной и дополненной реальности», «Облачные технологии» и обмену образовательными практиками и научными разработками международных стартап-лабораторий.
Стоит отметить, что Ташкентский университет информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразми одним из первых в Центральной Азии присоединился к проекту "FutureSkills University" Санкт-Петербургского государственного университета аэрокосмических приборов.