Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida buyuk mutafakkir, davlat arbobi va mumtoz adabiyotimizning yirik namoyandasi Alisher Navoiy tavalludining 585 yilligi hamda buyuk sarkarda va shoir Zahiriddin Muhammad Bobur tavalludining 543 yilligi munosabati bilan ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi.
• Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida buyuk mutafakkir, davlat arbobi va mumtoz adabiyotimizning yirik namoyandasi Alisher Navoiy tavalludining 585 yilligi hamda buyuk sarkarda va shoir Zahiriddin Muhammad Bobur tavalludining 543 yilligi munosabati bilan ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi.
Mazkur tadbir milliy adabiyotimizning bebaho durdonalari, ulug‘ ajdodlarimiz qoldirgan boy ma’naviy merosni yoshlar ongiga singdirish, ularning ijodini chuqur o‘rganish va targ‘ib etish maqsadida yuqori saviyada tashkil etildi.
✅ Shuningdek, Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir Mirzo Karim tomonidan Navoiy va Bobur ijodining bugungi yoshlar tarbiyasidagi o‘rni haqida mazmunli ma’ruza qilindi. Tadbir davomida talabalar tomonidan tayyorlangan sahna ko‘rinishlari, mumtoz qo‘shiqlar, she’riy chiqishlar hamda raqslar namoyish etilib, ishtirokchilarga katta ma’naviy zavq bag‘ishladi.
✔️Mazkur ma’naviy-ma’rifiy tadbir yoshlar qalbida milliy o‘zlikni anglash, ajdodlarimiz merosiga hurmat va ehtirom tuyg‘ularini mustahkamlashga xizmat qildi.

В Университете информационных технологий Ташкента имени Мухаммада ал-Хорезмия прошло духовно-просветительское мероприятие, посвящённое 585-й годовщине со дня рождения великого мыслителя, государственного деятеля и выдающегося представителя классической литературы нашего народа Алишера Навои, а также 543-й годовщине со дня рождения великого полководца и поэта Захириддина Мухаммада Бабура.
• В Университете информационных технологий Ташкента имени Мухаммада ал-Хорезмия прошло духовно-просветительское мероприятие, посвящённое 585-й годовщине со дня рождения великого мыслителя, государственного деятеля и выдающегося представителя классической литературы нашего народа Алишера Навои, а также 543-й годовщине со дня рождения великого полководца и поэта Захириддина Мухаммада Бабура.
Это мероприятие было организовано на высоком уровне с целью привить молодёжи ценности бесценных сокровищ нашей национальной литературы, богатого духовного наследия великих предков, а также для глубокого изучения и популяризации их творчества.
✅ Кроме того, член Союза писателей, поэт Мирзо Карим выступил с содержательной лекцией о месте творчества Навои и Бабура в воспитании современной молодёжи. В ходе мероприятия были представлены сценические постановки, классические песни, поэтические выступления и танцы, подготовленные студентами, что принесло участникам большое эстетическое удовольствие.
✔️ Это духовно-просветительское мероприятие помогло молодёжи осознать свою национальную идентичность, относиться с уважением и почтением к творчеству великих предков.