👥 Joriy yilning 3-8-mart kunlari Turkmaniston Respublikasida talabalar oʻrtasida matematika boʻyicha ochiq fan olimpiadasi (Open Mathematical Olympiad for University Students (OMOUS)) bo‘ldi. Ushbu xalqaro fan olimpiadasining alohida (yakka) bahslarida Kiberxavfsizlik fakulteti talabalari Isroilov Javohir , Sindarov Asadbek 3-o‘rin, bronza medali sohibi bo‘ldilar va Teshabayev Ixtiyor, Saxadinov Muzaffar munosib qatnashib umumjamoa hisobida g‘olib bo‘ldilar.
🗒 Ma’lumot uchun: OMOUS-2024ga AQSh, Rossiya, O‘zbekiston, Xitoy, Bolgariya, Ispaniya, Meksika, Indoneziya kabi davlatlarning yetakchi universitetlaridan 500 nafardan ortiq matematiklar qatnashdi. OMOUS-2024 ning asosiy vazifasi ilmiy va amaliy bilimlar almashinuvi, rivojlanish va oʻzaro tushunish katalizatoriga aylanadigan qulay muhitni yaratish, butun dunyo universitetlari talabalari va oʻqituvchilarini birlashtirishdir. Xalqaro olimpiadaning rasmiy tili turkman va ingliz tillarida amalga oshirildi.
🎉 Talabalarimizning keyingi o‘qish va ishlarida zafarlar tilab qolamiz. Yutuqlar bardavom bo‘lishiga tilakdoshmiz!

👥С 3 по 8 марта текущего года в Республике Туркменистан прошла Открытая математическая олимпиада студентов вузов (Open Mathematical Olympiad for University Students (OMOUS)) . В отдельных индивидуальных соревнованиях данной Международной научной олимпиады студенты факультета кибербезопасности Исраилов Джавахир, Синдаров Асадбек заняли 3 место и завоевали бронзовую медаль, а Тешабаев Ихтиёр, Сахадинов Музаффар победили в общекомандном зачете.
🗒 Для справки: в OMOUS-2024 приняли участие более 500 математиков из ведущих университетов США, России, Узбекистана, Китая, Болгарии, Испании, Мексики и Индонезии. Основная задача OMOUS-2024 – создать благоприятную среду, которая станет катализатором обмена научными и практическими знаниями, развития и взаимопонимания, а также объединить студентов и преподавателей вузов всего мира. Официальными языками Международной олимпиады стали туркменский и английский.