✅ Joriy yilning 2-4- may kunlari O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi tomonidan harbiy sohaga zamonaviy ilmiy texnik innovatsion g‘oyalar, texnologiyalar va ratsionalizatorlik ishlanmalarni keng qilish, iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash maqsadida Toshkent shahridagi "G‘alaba bog‘i" hududida “MSITF” Mudofaa sohasida innovatsion texnologiyalar festivali o‘tkazildi.
🗒 Ushbu festivalda Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti professor-o‘qituvchilari, xodimlari va iqtidorli talaba-yoshlari o‘zlarining ishlanmalari bilan festival doirasida tashkil etilgan ko‘rgazmada faol ishtirok etdilar. Shuningdek, festivalning ikkinchi qismida turli yo‘nalishlarda musobaqalar tashkil etilib, bunda ham yosh ixtirochi talabalarimiz munosib ishtirok etishdi hamda bir qancha sovrinlarga ega bo‘lishdi.

С 2 по 4 мая текущего года в районе "Парк победы" в городе Ташкенте прошел Фестиваль инновационных технологий в области обороны "MSITF", организованный Министерством обороны Республики Узбекистан с целью расширения научно-технических инноваций, технологий и рационализаторских работ в военной сфере, а также поддержки молодых талантов.
В этом фестивале профессора, сотрудники и талантливые студенты Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий приняли активное участие в выставке, организованной в рамках фестиваля, со своими работами. Также во второй части фестиваля были организованы конкурсы по различным направлениям, в которых наши юные изобретательные студенты приняли участие и завоевали несколько призовых мест.