Davlatimiz rahbarining joriy yilning 6 - noyabrdagi “O‘zbekistonning yangi taraqqiyot davrida taʼlim-tarbiya va ilm-fan sohalarini rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi farmoni taʼlim sohasidagi keng ko‘lamli islohotlarni yangi bosqichga ko‘tardi. Ushbu hujjat, ayniqsa, maktab va oliy taʼlim muassasalari hamkorligini rivojlantirish, ular o‘rtasidagi integratsiyani yanada mustahkamlashda muhim ahamiyat kasb etmoqda.
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti tomonidan Sirdaryo viloyati Shirin shahrida joylashgan maktablarni ta'lim-tarbiya jarayonlarini yaxshilash maqsadida maktab o'qituvchilari uchn Kembrij tajribasi asosida 36 soatga mo'ljallangan master klass mashg'ulotlari o'tkazildi va 500 dona kitob taqdim etildi.

Указ главы государства от 6 ноября текущего года «О мерах по развитию сфер образования и науки в период нового развития Узбекистана» вывел на новый уровень широкомасштабные реформы в сфере образования. Этот документ особенно важен для развития сотрудничества между школами и высшими учебными заведениями и дальнейшего укрепления интеграции между ними.
Ташкентский университет информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразми провел 36-часовой мастер-класс на основе Кембриджского опыта для учителей школ в городе Ширин Сырдарьинской области и передал для школ 500 книг.