⚪️Mazkur loyiha doirasida O‘zbekiston Respublikasining 7 ta oliy ta’lim muassasalaridan 30 dan ortiq professor-o‘qituvchilar jumladan, universitetimizning 4 nafar professor-o‘qituvchilari ishtirok etmoqda. Erasmus+ "Oliy ta’limda salohiyatni oshirish - CBHE" dasturi tomonidan moliyalashtirilgan "UzMedEn: O‘zbekistonda tibbiyot muhandisligi sohasida yangi magistratura dasturi va malaka oshirish kurslarini ishlab chiqish" loyihasi doirasida tashkil etilayotgan treyning kurslari 30-sentyabrdan 11-oktyabrga qadar davom etadi hamda professor-o‘qituvchilar biotibbiyot muhandislik sohasida Yevropa ittifoqining ilg‘or tajribasini o‘rganish imkoniyatiga ega bo‘lishadi.
📁 Ma’lumot uchun: Yevropa mamlakatlari tajribalarini o‘rganish va taʼlim jarayonlariga joriy etish bo‘yicha Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti bugungi kunda ko‘plab xalqaro loyihalar koordinatori va ijrochi tashkiloti sifatida salmoqli ishlarni amalga oshirib kelmoqda.

30 сентября текущего года в Вильнюсском техническом университете Литвы имени Гедиминаса стартовали учебные курсы в рамках проекта ERASMUS+ «Новые магистерские и учебные программы в области медицинской инженерии в Узбекистане 101082221 – UzMedEn». Программу открыл вступительным словом ректор Вильнюсского технического университета профессор, доктор Ромуальдас Клюкас.
⚪️В данном проекте участвуют более 30 профессоров и преподавателей из 7 высших учебных заведений Республики Узбекистан, в том числе 4 профессора и преподавателя нашего университета. Учебные курсы, организованные в рамках проекта «УзМедЭн: Разработка новой магистерской программы и курсов повышения квалификации в области медицинской инженерии в Узбекистане», финансируемого программой Erasmus+ «Повышение потенциала в сфере высшего образования – CBHE», продлятся с 30 сентября по 11 октября и профессора-преподаватели получат возможность изучить передовой опыт Евросоюза в области биомедицинской инженерии.
📁 Для справки: Ташкентский университет информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми в настоящее время проводит значительную работу в качестве координатора и исполнительной организации многих международных проектов по изучению опыта европейских стран и внедрению их в образовательные процессы.