Kuni kecha, 5-dekabr sanasida universitetimizning Kompyuter injiniringi fakultetida "O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilingan kun" munosabati bilan davra suhbati bo‘lib o‘tdi!
• Kuni kecha, 5-dekabr sanasida universitetimizning Kompyuter injiniringi fakultetida "O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilingan kun" munosabati bilan davra suhbati bo‘lib o‘tdi!
Tadbirni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti birinchi prorektori D.Yaxshibayev ochib berdi.
🇺🇿Konstitutsiyamiz qabul qilingan kun munosabati bilan universitet davra suhbati tashkil qilish maqsadida Yunusobod tuman adliya bo‘limining bosh yurist konsulti Dilafruz Tursunova va O‘zbekiston xalq artisti Tesha Mo‘minov tashrif buyurdi.
Shu bilan birgalikda universitet yurist konsulti Lola Muratova tomonidan tayyorlangan "Konstitutsiyaviy islohotlar mazmun-mohiyati va uning ta’lim jarayonlaridagi ahamiyati" nomli taqdimot ham bo‘lib o‘tdi.
Tadbirning asosiy maqsadi professor-o‘qituvchilar va talabalarni yurtimizda olib borilayotgan konstitutsiyaviy islohotlar bilan tanishtirish, vatanga muhabbat va vatanni e’zozlash tuyg‘usini yanada oshirishdan iborat.

Вчера, 5 декабря, на факультете компьютерной инженерии нашего университета состоялась круглая беседа, посвящённая «Дню принятия Конституции Республики Узбекистан»!
• Вчера, 5 декабря, на факультете компьютерной инженерии нашего университета состоялась круглая беседа, посвящённая «Дню принятия Конституции Республики Узбекистан»!
Мероприятие открыл первый проректор Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми Д. Яхшибаев.
🇺🇿 В честь Дня принятия нашей Конституции для организации круглой беседы в университет прибыли главный юрист-консультант отдела юстиции Юнусабадского района Дилафруз Турсунова и народный артист Узбекистана Теша Моминов.
Кроме того, прошла презентация под названием «Сущность конституционных реформ и их значение в образовательном процессе», подготовленная юристом-консультантом университета Лолой Муратовой.
Основная цель мероприятия — ознакомить преподавателей и студентов с проводимыми в нашей стране конституционными реформами, а также укрепить любовь к Родине и чувство почтения к ней.