🛡 2024/2025-oʻquv yilidan boshlab respublika davlat oliy taʼlim muassasalariga toʻlov-kontrakt asosida talabalikka tavsiya etilgan abituriyentlar hamda tahsil olayotgan talabalar uchun toʻlov-kontrakt muddatlari quyidagicha belgilandi:
📝 belgilangan toʻlov miqdorining kamida 25 foizini to‘lash muddati barcha kurs talabalari uchun davlat komissiyasi tomonidan 2024-yil 1-dekabrgacha etib belgilangan;
🤔 Shuningdek: barcha kurs talabalari uchun to‘lov miqdorining 50 foizini to‘lash muddati 2025-yil 1-yanvar etib belgilanganini eslatib o‘tamiz.
📝 Belgilangan muddatlarda to‘lov-kontrakt mablag‘larini o‘z vaqtida amalga oshirmagan talabalar, Oliy va o‘rta maxsus ta’lim muassasalarida o‘qitishning to‘lov-kontrakt va undan tushgan mablag‘larini taqsimlash tartibi to‘g‘risidagi 2431-sonli Nizomning 3-bob 27-bandiga binoan, o‘qitish uchun belgilangan to‘lov-kontrakt mablag‘ini o‘z vaqtida amalga oshirmaganli sababli talabalar safidan chetlatilishi haqida ma’lum qilamiz.

С 2024/2025 учебного года для абитуриентов, рекомендованных для поступления на контрактной основе в государственные высшие учебные заведения страны, а также для студентов, обучающихся на контрактной основе, установлены следующие сроки оплаты контракта:
📝 срок оплаты не менее 25% от установленной суммы контракта для всех студентов установлен Государственной комиссией до 1 декабря 2024 года;
🤔 Также напоминаем, что срок оплаты 50% от установленной суммы контракта для всех студентов установлен до 1 января 2025 года.
📝 Студенты, которые не осуществят оплату контракта в установленные сроки, будут исключены из числа студентов на основании пункта 27 главы 3 Положения о порядке распределения средств от оплаты контрактного обучения в высших и средних специальных учебных заведениях (Постановление №2431), поскольку не осуществили своевременную оплату за обучение.