Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida "ONESEC" tashkiloti mutaxassislari ishtirokida uchrashuv o‘tkazildi. Tadbirda kiberxavfsizlik sohasida ishlash va CTF musobaqalarida qatnashish istagida bo‘lgan talabalar faol ishtirok etdilar.
✅ Uchrashuv davomida mutaxassislar yetuk kiberxavfsizlik mutaxassisi bo‘lish uchun zarur bilim, ko‘nikma va tajribani shakllantirish bo‘yicha tavsiyalar berdilar. Shuningdek, xalqaro tajribaga ega ekspertlar CTF musobaqalarida muvaffaqiyat qozonish uchun e’tibor qaratilishi lozim bo‘lgan jihatlarni tushuntirdilar.
👨💻 Talabalar universitetdagi "Kiberxavfsizlik klubi" (https://t.me/tuit_cybersecurity_club)ga a’zo bo‘lish tartibi va unda rivojlanish imkoniyatlari to‘g‘risida o‘z savollariga batafsil javob olishdi.

В Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий состоялась встреча с участием специалистов организации «ONESEC». В мероприятии приняли участие студенты, желающие работать в сфере кибербезопасности и участвовать в соревнованиях CTF.
✅Эксперты рассказали о необходимых знаниях, навыках и опыте для становления квалифицированным специалистом, а также о значимости кибербезопасности в современном мире. Специалисты с международным опытом участия в соревнованиях CTF пояснили, на что следует обратить внимание для успешного участия в подобных конкурсах.
👨💻Студенты получили подробные ответы на вопросы о порядке вступления в "Клуб кибербезопасности" (https://t.me/tuit_cybersecurity_club) и возможностях профессионального развития в его рамках.