“Kiberdrom.Student” musobaqasida muvaffaqiyatli ishtirok etib, Rossiya va MDH davlatlari o‘rtasida faxrli 3-o‘rinni egallagan edi.
• “Kiberdrom.Student” musobaqasida muvaffaqiyatli ishtirok etib, Rossiya va MDH davlatlari o‘rtasida faxrli 3-o‘rinni egallagan edi.
Avval xabar berganimizdek, Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetining “TUIT-Uzbekistan” jamoasi xalqaro “Kiberdrom.Student” musobaqasida muvaffaqiyatli ishtirok etib, Rossiya va MDH davlatlari o‘rtasida faxrli 3-o‘rinni egallagan edi.
🏆 Quvonarlisi, jamoamiz talabalari musobaqada individual yo‘nalishlar bo‘yicha ham yuqori natijalarga erishdilar.
🥈Jumladan, TATU Kompyuter injiniringi fakulteti talabasi Anvarjonov Uktamjon Umidjonovich “Kiberdrom.Student” grand-final bosqichida “Kvadrosim” simulyator poygasi yo‘nalishi bo‘yicha faxrli 2-o‘rinni qo‘lga kiritdi.
👏Ushbu yutuq talaba-yoshlarimizning zamonaviy texnologiyalar, uchuvchisiz tizimlar va raqamli muhandislik yo‘nalishlaridagi bilim hamda ko‘nikmalari xalqaro maydonda ham munosib e’tirof etilayotganining yana bir yorqin tasdig‘idir.
✅ Ishonamizki, bu kabi muvaffaqiyatlar sohaga qiziquvchi yoshlarimiz uchun katta motivatsiya bo‘lib, ularning xalqaro maydondagi faolligini yanada oshirishga xizmat qiladi.

Как мы сообщали ранее, команда «ТУИТ-Узбекистан» Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада
• Как мы сообщали ранее, команда «ТУИТ-Узбекистан» Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада
Как мы сообщали ранее, команда «ТУИТ-Узбекистан» Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми успешно приняла участие в международном конкурсе «Cyberdrom.Student» и заняла почетное 3-е место среди России и стран СНГ.
🏆 Приятно отметить, что студенты нашей команды также показали высокие результаты в отдельных дисциплинах конкурса.
🥈В частности, Анваржонов Уктамджон Умиджонович, студент факультета компьютерной инженерии Ташкентского государственного технического университета, занял почетное 2-е место в гонке на симуляторе «Квадросим» на этапе гранд-финала «Cyberdrom.Student».
👏Это достижение является еще одним наглядным подтверждением того, что знания и навыки наших студентов в области современных технологий, беспилотных систем и цифровой инженерии заслуженно признаются на международной арене.
✅ Мы считаем, что такие успехи являются отличной мотивацией для нашей молодежи, интересующейся этой областью, и будут способствовать дальнейшему повышению ее активности на международной арене.