Joriy yilning 17-noyabr kuni, Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti professor-o‘qituvchilari tomonidan Ichki ishlar vazirligi akademiyasi tinglovchilari — hozirda joylarda rahbarlik lavozimlarida xizmat qilib kelayotgan 82 nafar ichki ishlar xodimi uchun qisqa muddatli o‘quv mashg‘ulotlari o‘tkazildi.
• Joriy yilning 17-noyabr kuni, Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti professor-o‘qituvchilari tomonidan Ichki ishlar vazirligi akademiyasi tinglovchilari — hozirda joylarda rahbarlik lavozimlarida xizmat qilib kelayotgan 82 nafar ichki ishlar xodimi uchun qisqa muddatli o‘quv mashg‘ulotlari o‘tkazildi.
O‘quv mashg‘ulotlari quyidagi yo‘nalishlarda bo‘lib o‘tdi:
“Sun’iy intellekt va robototexnika”;
“Zamonaviy telekommunikatsiya texnologiyalaridan foydalanish”;
“O‘zbekiston Respublikasida raqamli texnologiyalar va ulardan foydalanishda kiberxavfsizlikni ta’minlash istiqbollari”.

17 ноября этого года профессорско-преподавательским составом Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми были проведены краткосрочные курсы повышения квалификации для 82 сотрудников Академии МВД, занимающих в настоящее время руководящие должности в различных регионах.
• 17 ноября этого года профессорско-преподавательским составом Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми были проведены краткосрочные курсы повышения квалификации для 82 сотрудников Академии МВД, занимающих в настоящее время руководящие должности в различных регионах.
Обучение проводилось по следующим направлениям:
• «Искусственный интеллект и робототехника»;
• «Использование современных телекоммуникационных технологий»;
• «Перспективы обеспечения кибербезопасности при применении цифровых технологий в Республике Узбекистан».
Участники активно принимали участие в мастер-классах по этим темам.
В ходе мероприятия слушателям также были представлены проводимые в университете реформы и деятельность вновь созданных современных лабораторий.