IT Park Uzbekistan hamkorligida talabalarning innovatsion g‘oyalarini qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan “Investor’s Day” startap loyihalari taqdimoti bo‘lib o‘tdi.
• IT Park Uzbekistan hamkorligida talabalarning innovatsion g‘oyalarini qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan “Investor’s Day” startap loyihalari taqdimoti bo‘lib o‘tdi.
🏛 Bugun, 30-iyun kuni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti hamda IT Park Uzbekistan hamkorligida talabalarning innovatsion g‘oyalarini qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan “Investor’s Day” startap loyihalari taqdimoti bo‘lib o‘tdi.
💡 Tadbir davomida 10 dan ortiq startaper o‘z loyihalarini investorlar va ekspertlar oldida taqdim etdi.
🎉 Taqdimotlar yakunida quyidagi 7 ta loyiha investorlar tomonidan jami qariyb $100 000 (yuz ming AQSH dollari) miqdorida soft commit investitsiya jalb qilishga muvaffaq bo‘ldi:
🔹 GifRS — Kenesbaev Sultanbek;
🔹
UstozHub — Bahodirov Mirafzal;
UzLab — Ibrohimov Azizbek;
ServSight — Mexmonov Anvarbek;
Safarli — Abdusalomov Hosilbek;
ZehnProtect — Anorov Rasulberdi;
Xabarnavis AI — Solijonov Abduxoliq.
👏 Barcha loyiha mualliflarini ushbu muhim natija bilan samimiy tabriklaymiz va kelgusidagi faoliyatlariga ulkan zafarlar tilaymiz!

.В партнерстве с IT-парком Узбекистана состоялась презентация стартап-проектов в рамках «Дня инвестора», направленная на поддержку инновационных идей студентов.
🏛 Сегодня, 30 июня, состоялась презентация стартап-проектов в рамках «Дня инвестора», организованная совместно Ташкентским университетом информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми и IT-парком Узбекистана для поддержки инновационных идей студентов.
💡 В ходе мероприятия более 10 основателей стартапов представили свои проекты инвесторам и экспертам.
🎉 По итогам презентаций следующие 7 проектов привлекли инвестиции от инвесторов на общую сумму около 100 000 долларов США:
🔹 GifRS — Кенесбаев Султанбек;
🔹УстозХаб — Баходиров Мирафзал;
🔹УзЛаб — Иброхимов Азизбек;
🔹ServSight — Мексмонов Анварбек;
🔹Сафарли — Абдусаломов Хосилбек;
🔹 ZehnProtect — Аноров Расулберди;
🔹 Хабарнавис А.И. — Солиджонов Абдуксолик.
👏 Мы искренне поздравляем всех авторов проекта с этим значительным достижением и желаем им больших успехов в дальнейших начинаниях!